Kolumbijska willa Pablo Escobara została przekształcona w obiekt do paintballa

Kolumbijska willa Pablo Escobara została przekształcona w obiekt do paintballa

Pablo Escobar był złym człowiekiem. Mimo to, jego życie fascynuje, czego przykładem jest popularny serial "Narcos". Narkotykowy król dorobił się na swoich krwawych interesach pokaźnego majątku, który ochoczo inwestował w nieruchomości. Przenosimy się zatem do ojczyzny mafiosa, Kolumbii, gdzie wśród ruin jego dawnej posiadłości można zagrać w paintballa.

Willa w Medellin, regionie, w którym Escobar dorastał, była jedną z większych i najbardziej luksusowych. Obecnie widok jest nieciekawy - budynek to właściwie ruiny, a okoliczny ogród zmarniał niedoglądany przez nikogo latami. Chętnych na zobaczenie willi nigdy nie brakowało, dlatego kwestią czasu było zamienienie posesji w obiekt dla turystów.

Padło na arenę do paintballa. Za 136 dolarów można zagrać z przyjaciółmi w biegając między ruinami domu i ukrywając się za zaniedbanymi palmami. W cenę wliczone jest także zwiedzanie terenu, łącznie z mieszkaniem, w którym Escobar ukrywał swoją rodzinę oraz prywatnym więzieniem nazwanym "La Catedral", które boss zbudował dla... siebie i wyposażył w SPA, kasyno i klub nocny.

Jeżeli będziecie kiedyś w Kolumbii, nie zapomnijcie o tej atrakcji. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

źródło: Bored Panda/ zdj. Mike Mooney

sznyt tygodnia

najnowsze