W Nowym Jorku otwiera się muzeum pizzy

W Nowym Jorku otwiera się muzeum pizzy

Znacie kogoś kto nie lubi pizzy? My też nie. Pizza to kulinarny fenomen, który stał się symbolem comfort foodu. Można ją jeść o każdej porze dnia i nocy i wybierać w dodatkach, grubościach ciasta i ilości sera. Mimo, że okrągły placek pochodzi z Włoch, w każdym kraju dostaniemy lekko zmodyfikowane wersje tego przysmaku. Obojętnie czy jesteście fanami idealnie wypieczonej włoskiej pizzy z niewielką ilością składników czy uginającej się pod ciężarem roztopionego sera pizzy w stylu amerykańskim, wiadomość o otwarciu muzeum poświęconego tej wszechstronnej potrawie powinna was ucieszyć.

Muzeum Pizzy zostanie otwarte w Nowym Jorku, co nie powinno dziwić. To tam, poza Włochami, znajduje się najwięcej pizzerii na świecie. Multisensoryczne muzeum będzie można odwiedzić między 13 a 28 października na 718 Broadway w modnej dzielnicy NoHo. Za projektem stoją vloggerzy z Nameless Network i jak sami twierdzą "jest to miejsce do robienia niesamowitych zdjęć i zachwycania się każdym cudownym elementem ogromnych, wciągających instalacji. To przestrzeń do zanurzenia się w zmysłową, psychodeliczną radość płynącą z pizzy. "

Oglądając wideo promocyjne, nie mamy wątpliwości, że autorzy wystawy traktują swoje zapowiedzi poważnie.

Co zatem czeka zwiedzających po przekroczeniu progu apetycznego muzeum? W programie zawarto medytację z pizzą i pokazy filmów, reszta atrakcji pozostaje tajemnicą. W cenie biletu, która wynosi 35 dolarów, dostaniemy także kawałek pizzy. Twórcy wystawy zobowiązali się także przekazać część zysków ze sprzedaży biletów na opłacenie posiłków dla rodzin w potrzebie.

źródło: Metro.us/ autor: A.K