Rivendell z klocków LEGO. Powstał nowy zestaw dla fanów “Władcy Pierścieni”

Rivendell z klocków LEGO. Powstał nowy zestaw dla fanów "Władcy Pierścieni"

Do kilku zestawów LEGO wzorowanych na uniwersum „Władcy Pierścieni” dołączyła właśnie wyjątkowa replika Rivendell składająca się z 6167 elementów.

Kolorowy zestaw jest inspirowany Siedzibą Elfów z filmowej trylogii Petera Jacksona i dzieli się na trzy sekcje – elfią wieżę, krąg rady oraz altanę – które mogą być eksponowane osobno.

lego.com

W zestawie znajdziemy elfią kuźnię, sypialnię Froda, gabinet Elronda czy fragmenty Narsila. LEGO zadbało również o wiele innych, dopracowanych detali wiernie oddających klimat Śródziemia. Znajdziemy tu dekoracje, obrazy i posągi, pobliską rzekę oraz most w otoczeniu wysokich drzew.

Gotowy model ma 39 cm wysokości, 75 cm szerokości i 50 cm głębokości.

lego.com

W zestawie nie mogło zabraknąć kluczowych postaci wraz z ich atrybutami, dzięki którym można odtworzyć kultowe sceny z filmów, na przykład naradę u Elronda czy też moment, w którym Drużyna Pierścienia przekracza most na początku swojej podróży.

lego.com

W sumie w Rivendell znalazło się piętnaście figurek, a wśród nich m.in.: Gandalf, Frodo, Bilbo Baggins, Sam, Pippin, Legolas, Boromir, Aragorn, Elrond, Arwena czy Gandalf Szary.

lego.com

„LEGO Icons Władca Pierścieni: Rivendell" będzie dostępny w cenie 499,99 euro na stronie LEGO oraz w sklepach od 8 marca. Członkowie VIP będą mogli zdobyć zestaw już 5 marca.

– Wiemy, że wielu naszych fanów czekało na taki zestaw od dawna – ale wspaniały zestaw LEGO Władca Pierścieni nigdy się nie spóźnia, przychodzi dokładnie wtedy, kiedy ma na to ochotę! – powiedział Mike Psaiki, mistrz projektowania LEGO.

Zobacz też: LEGO prezentuje spektakularny zestaw Harry Potter Ekspres Hogwartu;

Wehikuł czasu z "Powrotu do przyszłości" z klocków LEGO

m.k.