LEGO prezentuje spektakularny zestaw Harry Potter Ekspres Hogwartu

LEGO prezentuje spektakularny zestaw Harry Potter Ekspres Hogwartu

Grupa LEGO prezentuje własną interpretację legendarnego pociągu znanego z serii filmów o Harrym Potterze. Nowy zestaw LEGO Harry Potter Ekspres Hogwartu - Edycja Kolekcjonerska mierzy 118 cm długości i jest przepustką do magicznej przygody LEGO w Hogwarcie. Bogaty w szczegóły zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, model zawiera parowóz stojący na torach kolejowych z obrotową dźwignią uruchamiającą koła napędowe, wagon z węglem, wagon pasażerski ze świecącymi klockami oraz rewelacyjną replikę peronu 9 i ¾.

Jeszcze więcej magii! W tym zestawie znajduje się imponująca liczba dwudziestu minifigurek inspirowanych uwielbianymi przez fanów momentami z filmów, w tym wielkie trio - Harry Potter, Ron Weasley, Hermiona Granger i nie tylko.

Odkryj na nowo kultowe sceny z filmów, które rozgrywają się w pociągu lub na znanym peronie, podczas budowania magicznego świata LEGO Harry Potter. Zestaw przeniesie każdego budowniczego w podróż od momentu, gdy Harry, Ron i Hermiona spotykają się po raz pierwszy w filmie Harry Potter i Kamień Filozoficzny, aż do momentu, gdy Albus Severus Potter idzie do Hogwartu w filmie Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część 2.

- Filmy o Harrym Potterze rozpalają w nas wszystkich to wyjątkowe uczucie magii. Pracując nad tym zestawem, chcieliśmy urzeczywistnić różne momenty z poszczególnych filmów z serii. Niezależnie od tego, czy Twoim ulubionym momentem jest kultowa scena, gdy słynne trio spotyka się po raz pierwszy w pociągu, czy sytuacje z późniejszych części, ten zestaw naprawdę przywołuje zaklęte wspomnienia z filmów o Harrym Potterze - komentuje Marcos Bessa, jeden z głównych projektantów Grupy LEGO.

Zestaw LEGO Harry Potter Ekspres do Hogwartu Edycja Kolekcjonerska będzie dostępny od 31 sierpnia 2022 r. w sklepach LEGO i na stronie www.lego.com/howarts-express w cenie 2 399,99zł. 


źródło: materiały prasowe