Wehikuł czasu z “Powrotu do przyszłości” z klocków LEGO

Wehikuł czasu z "Powrotu do przyszłości" z klocków LEGO

LEGO przygotowało zaktualizowany zestaw dla fanów serii filmów sci-fi „Powrót do przyszłości”. Kultowy DeLorean DMC-12 można teraz zbudować z 1872 elementów.

W 2013 roku LEGO wypuściło 401-częściowy zestaw inspirowany jednym z najpopularniejszych pojazdów w popkulturze – „wehikułem czasu” z filmów „Powrót do przyszłości”. Zaktualizowany model z 2022 roku jest jednak dużo bardziej złożony – to zestaw 3 w 1. Dzięki 1872 elementom może zamienić się w dowolny wariant wehikułu czasu z każdej części trylogii.

LEGO zadbało o wszelkie szczegóły, które z pewnością docenią fani filmów z lat 80. Model posiada daty na desce rozdzielczej, wymienne tablice rejestracyjne (w tym kultową tablicę OUTATIME), charakterystyczne drzwi skrzydłowe, podświetlany kondensator oraz koła składane w trybie lotu z „Powrotu do przyszłości, część II”.

W zestawie znajdują się także dwie minifigurki Marty'ego McFlya i Doca Browna. Marty ma nawet w zestawie różową deskorolkę elektryczną, która pojawiła się w filmie „Powrót do przyszłości II”.

Zestaw Lego Back to the Future Time Machine pojawił się w sklepach 1 kwietnia w cenie 799,99 zł.

Zobacz też: Podróż tym modelem DeLorean Hovercraft to prawdziwy powrót do przyszłościLEGO w włoskim stylu, czyli skuter Piaggio Vespa zbudowany z klocków.

m.k., fot. lego.com

sznyt tygodnia

najnowsze