Podróż tym modelem DeLorean Hovercraft to prawdziwy powrót do przyszłości

Podróż tym modelem DeLorean Hovercraft to prawdziwy powrót do przyszłości

Jeśli wychowałeś się na filmach z Doktorem Brownem i Marty'm McFly'em, to z pewnością zakochasz się w tym pojeździe. Ten ręcznie zbudowany model to kompletny odlot.

Retrofuture - tak w skrócie można nazwać wyjątkowego DeLoreana Hovercrafta, który wygląda jak żywcem wyjęty z filmu "Powrót do przeszłości. Ten szalony poduszkowiec został zbudowany przy zachowaniu najmniejszych szczegółów. Co ciekawe, został wykonany ze styropianu i włókna szklanego pokrytego metaliczną farbą.

W odróżnieniu od filmowego pierwowzoru, ten samochód nie został wyposażony w reaktor energetyczny Mr. Fusion Hom. Ma za to 23-konny silnik Briggs & Stratton Vanguard, który napędza 36-calowy wentylator pozwalający na unoszenie maszyny nad powierzchnią wody, czy też nad twardym podłożem.

Jesteście ciekawi jak szybko to cudo potrafi się przemieszczać? O dziwo jest to 50 km/h, więc do ruchu ulicznego nada się idealnie.

Nietypowy pojazd został sprzedany na aukcji za 45 tysięcy dolarów. Kupującego ten motoryzacyjny rarytas powinno dodatkowo ucieszyć, że 10% tej kwoty zasili konto Fundacji Michaela J. Foxa, która skupia się na badaniach chorych na Parkinsona.


Zobacz też:

Ford Mustang z lat 60-tych w wersji elektrycznej

BMW oficjalnie zaprezentowało swój futurystyczny model Vision iNext

źródło: Hiconsumption, tekst: A.R

sznyt tygodnia

najnowsze