Powstał koncept nowego zegarka inspirowanego uniwersum Cyberpunk 2077

Powstał koncept nowego zegarka inspirowanego uniwersum Cyberpunk 2077

Studio 2s.design stworzyło projekt nowego gadżetu dla fanów Cyberpunka. Personalizowany zegarek Samurai Watch jest pełen detali nawiązujących do popularnej gry akcji.

Jako zagorzali fani gier wideo – członkowie kreatywnego studia 2s.design – zaprojektowali zegarek, którego każdy element czerpie inspiracje z uniwersum Night City. Projekt powstał we współpracy z senior designerem CD Projekt Red – Sebastianem Nowakiem.

Samurai Watch posiada 42-milimetrową chromowaną obudowę, w której – zamiast wyświetlacza LED czy tradycyjnych wskazówek – zawarto obrotowe tarcze zasilane automatycznym kalibrem 9015 MIYOTA, które wskazują godziny, minuty i sekundy.

Jak opisuje kreatywne studio – główny rubin ruchu wyznacza oko z symbolu samuraja, czyli znaku rozpoznawczego zespołu Johnny'ego Silverhanda (w rolę którego wciela się Keanu Reeves). Jest to postać, której świadomość jest wgrywana do mózgu bohatera gry.


Zegarek może być udostępniony w różnych wersjach kolorystycznych, które nawiązują do poszczególnych elementów z gry. Zamiast jednak zmieniać tarcze jak w smartwatchu, można spersonalizować frontowe elementy i tył urządzenia.

Przykładowo do wyboru jest front w kolorze Cyberyellow Streetkida, który pojawia się na kurtce Davida Martineza – głównego bohatera serii Edgerunners 2077. Z kolei silikonowy pasek nawiązuje do stylistyki architektury w Night City. Użytkownicy mają wiele możliwości personalizowania zegarka według własnego projektu, dzięki temu, że poszczególne elementy można wydrukować w 3D.

Lista gadżetów inspirowanych Cyberpunk 2077 stale się wydłuża. Serca fanów elektroniki i gier wideo w minionym roku skradł retrofuturystyczny zegarek T-2077. Kolejnym, bardziej nietypowym produktem był Tyger Claws, czyli dysk frisbee z podświetleniem LED.

m.k., fot. www.behance.net

sznyt tygodnia

najnowsze