T-2077 – retrofuturystyczny zegarek ze świata Cyberpunk 2077

T-2077 – retrofuturystyczny zegarek ze świata Cyberpunk 2077

Niespełna rok po premierze jednej z najbardziej wyczekiwanej gier minionych lat – Cyberpunk 2077 – jej producenci postanowili przenieść kawałek uniwersum Cyberpunka do rzeczywistości, a dokładniej do kategorii nowoczesnych gadżetów.

CD Projekt Red, we współpracy z polską firmą Błonie Watch, stworzył ekskluzywny zegarek nawiązujący w wielu detalach do kultowej gry.

T-2077 to retrofuturystyczny zegarek z napędem kwarcowym wykonany z tytanu o szarym, matowym wykończeniu, który współgra z zimnym, technicznym klimatem świata Night City. Projekt nawiązuje jednocześnie do świata przyszłości i klasyki lat 70. Niewielka tarcza została pokryta mineralnym szkłem z szafirową powłoką, a w jej centrum znajduje się cyfrowy wyświetlacz LED w żółtych barwach. Kolor żółty, nawiązujący do kolorystki gry, pojawia się także na bocznym przycisku zegarka. Bezpośrednie nawiązania do gry to logo Cyberpunka 2077 wygrawerowane na spodzie tarczy oraz subtelny grawer na pierwszym ogniwie bransolety.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez CD PROJEKT RED (@cdpred)

Producenci T-2077 postawili na wykorzystanie technologii blockchaina. Każdy właściciel zegarka będzie mógł zweryfikować jego autentyczność dzięki dołączonemu do zakupu certyfikatowi w postaci NFT. Jest on oparty o blockchain Ethereum, zatem zapewnia dostęp do cyfrowej identyfikacji oraz utrudnia sfałszowanie produktu. Właściciele, którzy zdecydują się przenieść własność zegarka, mogą zrobić to za pomocą aplikacji Arianne.

– To twój czas, aby zabłysnąć w Night City. Lepiej, żebyś wiedział, ile go masz. A nikt i nic nie powie ci tego lepiej od pokaźnego, stylowego zegarka T-2077, który jest obowiązkowym wyposażeniem każdego cyberpunka. Posiada imponujący design i jest wykonany z tytanu – tak samo jak twoje wszczepy. Widzisz, ty i to cudeńko jesteście sobie pisani – czytamy na oficjalnej stronie producenta.

T-2077 przeznaczony dla kobiet i mężczyzn jest dostępny w sprzedaży za 499 dolarów, czyli około 1999 zł. Do końca 2021 roku potrwa przedsprzedaż zegarków, a pierwsze egzemplarze trafią do nowych właścicieli w czerwcu 2022 roku.

Zobacz też: Oto BMW Motorrad Definition CE 04, czyli futurystyczny i elektryczny skuter rodem z Cyberpunka; Klasyczne Porsche 911 Turbo pojawi się w grze Cyberpunk 2077 – auto istnieje również w ,,realu”Inspirowany lądowaniem na księżycu zegarek, który został zaprojektowany przez PolakaW sieci pojawił się gameplay "Cyberpunk 2077", czyli najbardziej wyczekiwanej gry twórców "Wiedźmina";

tekst: M.K., zdj. gear.cdprojektred.com