Polestar prezentuje swojego pierwszego elektrycznego SUV-a

Polestar prezentuje swojego pierwszego elektrycznego SUV-a

Kilka miesięcy przed światową premierą, Polestar zdradza kolejne szczegóły na temat swojego pierwszego elektrycznego SUV-a. Polestar 3 to luksusowy, szybki i sportowy samochód, który będzie mógł przejechać 600 kilometrów na jednym ładowaniu.

Szwedzka marka Polestar od 2017 roku konsekwentnie rozwija swoją ofertę samochodów elektrycznych. Do stylowej hybrydy Polestar 1 i całkowicie elektrycznego Polestar 2 niebawem dołączy nowy elektryk – Polestar 3. W trzecim kwartale tego roku na rynek trafi pierwszy SUV marki, który przez dyrektora generalnego, Thomasa Ingenlatha, został określony jako „SUV na miarę ery elektrycznej”.

Polestar 3 to elegancki samochód o sportowych cechach i zauważalnie niskim podwoziu, który wymiarami ma przypominać Porsche Ceyenne. Na uwagę zasługuje nietypowy kształt przednich reflektorów.  Samochód będzie posiadał opadającą linię dachu, bez charakterystycznego dla SUV-ów graba.

Producent zapowiada, że najnowszy pojazd będzie mógł pochwalić się wysokowydajnym, dwusilnikowym elektrycznym układem napędowym. Polester 3 ma zapewniać szybką, dynamiczna jazdę, osiągając prędkość do 408 kilometrów na godzinę przy napędzie na cztery koła. Kierowcy nowego elektryka będą mogli również skorzystać z funkcji autonomicznego pilotowania autostrad z wykorzystaniem czujników LiDAR firmy Luminar.

Polestar planuje co roku wprowadzać na rynek nowy samochód przez następne trzy lata i zamierza zwiększyć swoją obecność na co najmniej 30 światowych rynkach do końca 2023 r. Pierwszy SUV marki pojawi się także na polskim rynku w październiku 2022 roku.

m.k., fot.: media.polestar.com

sznyt tygodnia

najnowsze