Oto Polestar 1 – nowa marka Volvo prezentuje stylową hybrydę o mocy 600 KM i 1000 Nm momentu obrotowego

Oto Polestar 1 - nowa marka Volvo prezentuje stylową hybrydę o mocy 600 KM i 1000 Nm momentu obrotowego

Volvo przywróciło do życia markę Polestar, która działając pod skrzydłami szwedzkiego giganta, zaprezentowała swój pierwszy hybrydowy samochód, podczas targów motoryzacyjnych w Szanghaju. Do tej pory logo Polestar oznaczane były sportowe wersje Volvo, jednak właściciele firmy zdecydowali o utworzeniu osobnej marki, która będzie specjalizować się w hybrydach i autach elektrycznych. Debiutujący model Polestar 1 to dwudrzwiowe coupe, które zachwyca stylistyką, a i to co ma pod maską robi spore wrażenie.

Polestar 1 ma pod maską silnik spalinowy wspierany przez dwa silniki elektryczne o mocy 600 KM. Naładowana bateria pozwala na przejechanie 150 km. Nowością jest wykorzystanie innowacyjnego zawieszenia wykonanego przez firmę Ohlins - Continuously Controlled Electronic Suspension. Wyposażone jest ono w elektryczne elementy, które reagują na styl jazdy kierowcy i rodzaj nawierzchni.

Nadwozie samochodu wykonane jest z włókna węglowego, co przekłada się na jego wagę oraz obniżony środek ciężkości. Auto ma 4,5 metra długości, a więc jest krótsze o 65 cm od Volvo S90, na którym bazowano tworząc wnętrze i sylwetkę Polestar 1.

Okazuje się, że nie tylko Porsche wpadło na pomysł wynajmowania samochodów na abonament. Za kierownicą Polestar 1 będzie można usiąść  po dokonaniu subskrypcji i opłaceniu sumy, która pokrywa wszystkie koszty użytkowania auta. Okres zobowiązania to maksymalnie trzy lata. Po tym czasie klient musi zwrócić auto, które po gruntownym przeglądzie trafi w ręce nowego, tymczasowego właściciela.

Pierwsze modele Polestar 1 pojawią się w nowych salonach sprzedaży marki w połowie 2019 roku.

źródło: Polestar