LEGO prezentuje nowy model kolejki górskiej składający się z 3756 elementów

LEGO prezentuje nowy model kolejki górskiej składający się z 3756 elementów

Kolejka górska LEGO dołącza do kilku zestawów dla dorosłych, które wiernie odwzorowują parki rozrywki. Najnowszy model wyróżnia się wielkością, liczbą elementów, a także zupełnie nową opcją – małą zasilaną windą LEGO Powered Up.

Loop Coaster to zestaw o wysokości 92 cm, 85 cm szerokości i 34 cm głębokości, który przedstawia kolejkę górską z dwiema dużymi pętlami. W 3756-elementowym  zestawie znajdują się wagoniki oraz stanowisko do wsiadania z otwieranymi barierkami i panelem kontrolnym. Po zwolnieniu blokady figurki mogą mknąć po licznych zakrętach dzięki sile grawitacji.

Zestaw można rozbudować o dodatkowy, sprzedawany osobno element – windę z silniczkiem LEGO Power Up. Dzięki niemu pasażerowie mogą dostać się na szczyt kolejki podobnie jak w prawdziwym parku rozrywki.

I tym razem LEGO zadbało o najdrobniejsze detale, wiernie oddając klimat wesołego miasteczka. Dodatkowe elementy obejmują roślinność, mapę parku, wózek z balonami, stragany z hot-dogami i preclami czy też małą parkową ławkę. W zestawie znalazło się także 11 minifugurek, a wśród nich postać operatora kolejki, sprzedawcy balonów i przekąsek a także kilku gości parku. Pasażerowie kolejki mogą przybrać różny wyraz twarzy dzięki wymiennym elementom.

Sprzedaż LEGO Loop Coaster ruszy 5 lipca, a cena zestawu to 556 dolarów, czyli około 1899,99 zł. Dla członków programu LEGO VIP model będzie dostępny już od 1 lipca.

Zobacz też: Model Wielkiej Piramidy w Gizie dołącza do serii LEGO Architecture;
1,5 mln klocków LEGO i 8548 godzin – tyle potrzeba, aby zrekonstruować 60 dinozaurów.

m.k., fot. lego.com