Model Wielkiej Piramidy w Gizie dołącza do serii LEGO Architecture

Model Wielkiej Piramidy w Gizie dołącza do serii LEGO Architecture

Projektanci LEGO stworzyli nowy model odzwierciedlający jeden z siedmiu Cudów Świata. Wielka Piramida w Gizie to 1476-częściowy zestaw pełen detali.

Fani LEGO mogą przenieść się wyobraźnią do 26 wieku p.n.e., aby poznać budowę i okolice słynnej Piramidy Cheopsa. Najnowszy kolekcjonerski zestaw z serii LEGO Architecture dla dorosłych to prawie półtora tysiąca elementów odtwarzających starożytną budowlę.

Przekrojowy model odsłania królewskie komnaty, główne tunele, a także prezentuje system, który być może służył do transportowania ogromnych kamieni podczas budowy piramidy. Model odzwierciedla także krajobraz starożytnego miasta – nad błękitnym Nilem znajdują się dwie mniejsze piramidy i świątynie grobowe, posąg Sfinksa, dwie starożytne łodzie czy obelisk.

Gotowe dzieło można połączyć z drugim elementem – zdejmowaną powłoką, która tworzy kształt pełnej, zamkniętej piramidy.

Zestaw w cenie 129,99 dolarów trafi do sprzedaży 1 sierpnia 2022. W komplecie będzie dołączona ilustrowana instrukcja budowy oraz broszura z ciekawostkami o piramidzie Cheopsa oraz o pracy projektantów LEGO odpowiedzialnych za ten model.

Zobacz też: LEGO prezentuje stadion Santiago Bernabéu – replikę siedziby klubu Real MadrytWehikuł czasu z "Powrotu do przyszłości" z klocków LEGO

m.k., fot. lego.com