Nowy zegarek Casio został wykonany z ekologicznych tworzyw sztucznych z biomasy

Nowy zegarek Casio został wykonany z ekologicznych tworzyw sztucznych z biomasy

Czy zegarek może być ekologiczny? Casio prezentuje najnowszy model z serii PRO TREK, który powstał z tworzyw sztucznych z biomasy pozyskiwanej z odnawialnych substancji organicznych, m.in. z nasion kukurydzy.

Tworzywa sztuczne z biomasy zostały wykorzystane do stworzenia paska, dekla, a także wytrzymałej obudowy zegarka Casio PRO TREK PRW-61Y. Marka przekonuje, że zastosowanie ekologicznych tworzyw zapewnia również „bezkompromisową odporność na intensywne użytkowanie oraz komfort na nadgarstku”.

Nowy zegarek Casio docenią przede wszystkim miłośnicy przyrody i aktywności na świeżym powietrzu. Urządzenie zasilane energią słoneczną zostało wyposażone w cyfrowy kompas, barometr, wysokościomierz i termometr. Model PRW-61Y obsługuje również wielozakresowy odbiór fal radiowych, z których wszystkie przydają się podczas wędrówek czy treningu na zewnątrz.

Czarna tarcza kontrastuje z białymi wskazówkami i oznaczeniami godzin, zapewniając optymalną widoczność w terenie. Dodatkowo, aby zegarek zyskał „outdoorowy rys”, na ramce ze stali nierdzewnej wygrawerowano kody oznaczające różne miasta.

Również opakowania ekologicznych zegarków zostały wykonane z myślą o środowisku naturalnym – do ich produkcji wykorzystano papier z recyklingu. Casio zapowiada, że zastosowanie zrównoważonych materiałów wpisuje się także w plany dotyczące kolejnych urządzeń marki.

Zobacz też: Casio stworzył zegarek inspirowany kultową grą PAC-MANFull Metal G-Shock - tak wygląda niezniszczalny zegarek od marki CasioSamsung stworzy urządzenia Galaxy z przetworzonych sieci rybackich.

tekst: M.K., fot. casio-intl.com

sznyt tygodnia

najnowsze