Full Metal G-Shock – tak wygląda niezniszczalny zegarek od marki Casio

Full Metal G-Shock - tak wygląda niezniszczalny zegarek od marki Casio

O tym, że kultowe G-Shocki od jakiegoś czasu znów święcą triumfy popularności, chyba nikomu nie musimy przypominać. Dla fanów tego oldchoolowego zegarka model w wersji stalowej będzie prawdziwą gratką.

Niezniszczalny G-Shock GMW-B5000D-1ER z serii Full Metal to limitowana wersja klasycznego już modelu Casio i prawdziwa perełka w świecie zegarków. Przede wszystkich zachwyca już sam jego wygląd - stalowa tarcza i bransoleta (w dwóch wariantach kolorystycznych) są nadal bardzo klasyczne, ale zarazem nowoczesne i dają wrażenie solidności. Stal szlachetna, poza walorami estetycznymi, jest też praktyczna - przede wszystkim odporna na wszelkie warunki zewnętrzne oraz korozję. Tak samo odporne jest  szafirowe szkiełko pokrywające tarczę, a cały mechanizm wewnętrzny jest bezpieczny dzięki zastosowaniu antywstrząsowego mechanizmu.

Zegarek został wyposażony w szereg przydatnych funkcji takich jak: alarm, rozbudowany datownik, stoper, podświetlenie LED, timer, technologia waveceptor (pozwala co godzinę aktualizować zegarek na podstawie wzorcowych zegarów atomowych, z którymi łączy się za pomocą fal radiowych), czas światowy oraz pulsującą diodę LED.

Przydatną funkcją jest też możliwość lokalizacji swojego telefonu (wystarczy wcisnąć przycisk w zegarku, a w telefonie włączy się alarm).

Jedną z istotniejszych zalet tego modelu jest jego wodoszczelność do 200 metrów, co pozwala na swobodne pływanie, a także nurkowanie z zegarkiem. G-Shock GMW-B5000D dodatkowo został wyposażony w mechanizm solarny, który dzięki wbudowanym na tarczy panelom słonecznym pozwala wykorzystywać dowolne źródło światła do działania.

źródło: Hiconsumption, tekst: A.R

sznyt tygodnia

najnowsze