Samsung stworzy urządzenia Galaxy z przetworzonych sieci rybackich

Samsung stworzy urządzenia Galaxy z przetworzonych sieci rybackich

Samsung Electronics opracowało nowy materiał do stworzenia urządzeń Galaxy, który pochodzi z przetworzonych sieci rybackich zalegających w morzach i oceanach. W ten sposób firma wykorzystuje mniej zasobów, jednocześnie zapewniając większą ochronę życiu morskiemu.

Marka postawiła sobie cel, aby do 2025 roku wszystkie swoje nowe smartfony tworzyć z wykorzystaniem przetworzonego plastiku. W ramach programu Galaxy for the Planet Samsung dąży do zminimalizowania wpływu na środowisko, a także do wspierania bardziej zrównoważonego stylu życia „społeczności Galaxy”.

Kolejnym krokiem w realizacji tego celu jest wyławianie i ponowne wykorzystywanie odpadów oceanicznych. Firma podkreśla, że to nie tylko plastikowe butelki i worki foliowe. Ukrytym, jednak równie niebezpiecznym zagrożeniem jest 640 tys. ton sieci rybackich rozrzuconych po dnach oceanów. Gigant technologiczny zapowiada, że wykorzysta je, aby stworzyć kolejne urządzenia z serii Galaxy.

fot. news.samsung.com

 

– Urządzenia te będą odzwierciedlać nasze nieustające wysiłki na rzecz wyeliminowania jednorazowych tworzyw sztucznych i zwiększenia wykorzystania innych ekologicznych materiałów, takich jak recykling materiałów pokonsumenckich (PCM) i papier z recyklingu. Dzięki tej transformacji przyszłość technologii Galaxy przyniesie wiodące projekty produktów i zapewni lepszy wpływ na środowisko – oświadcza Samsung Electronics.

Innowacyjne smartfony Samsung Galaxy stworzone z sieci rybackich zostaną zaprezentowane 9 lutego podczas Galaxy Unpacked 2022.

Zobacz też: Gyre SeaCleaner, czyli zegarek zrobiony z recyklingowanych sieci rybackich; Pierwsze na świecie rajstopy wykonane z sieci rybackich odzyskanych z mórzTak wygląda składany smartfon Samsunga – Galaxy Z Flip;

tekst: M.K., fot. news.samsung.com

sznyt tygodnia

najnowsze