Pierwsze na świecie rajstopy wykonane z sieci rybackich odzyskanych z mórz

Pierwsze na świecie rajstopy wykonane z sieci rybackich odzyskanych z mórz

Produkty linii now! na pierwszy rzut oka nie różnią się od klasycznych rajstop. Ich niezwykłość tkwi jednak w składzie – powstają w 100 % z recyklingu odpadów morskich.

Gabriella to polska marka, która jako pierwsza na świecie stworzyła innowacyjną linię rajstop posiadającą certyfikat Global Recycled Standard, co oznacza, że produkty powstają z przędz pochodzących w 100% z recyklingu. Marka, która za cel postawiła sobie wykorzystywanie technologicznych innowacji w celu zrównoważonej produkcji, poszła o krok dalej. Kolejny rewolucyjny produkt to rajstopy wykonane z sieci rybackich.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Gabriella (@gabriella_company)

Do produkcji linii now! wykorzystano odpady wyłowione z mórz i oceanów. Zawarte w sieciach rybackich poliamidy są przetwarzane na wysokiej jakości włókna, z których w łódzkiej fabryce powstają czarne rajstopy o innowacyjnym składzie i klasycznym wyglądzie. Marka postawiła sobie za cel wprowadzenie rewolucji w branży pończoszniczej, a nawet modowej. Wprowadzając innowacyjną technologię produkcji rajstop, marka pokazuje, że „wielkie zmiany należy zaczynać od siebie i to nie kiedyś, tylko now”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Gabriella (@gabriella_company)

Jak zapewnia Gabriella, pochodzące z przetworzonych materiałów rajstopy o grubości 20, 60 i 100 DEN nie ustępują jakością, fakturą i elastycznością innym produktom na rynku pończoszniczym, a dodatkowo przyczyniają się do wsparcia środowiska naturalnego. Marka Gabriella przeznacza 10% ze sprzedaży rajstop now! na Fundację Mare, od lat działającą na rzecz ochrony morza bałtyckiego. Co więcej podczas produkcji linii now! zużycie wody zmniejsza się o 90%, a emisja CO2 do atmosfery spada o 80%. Dodatkowo opakowania rajstop również zostały stworzone z myślą o środowisku. Do ich produkcji wykorzystano papier z odzysku, a plastikową folię zastąpiono materiałem wyprodukowanym na bazie biodegradowalnego włókna pochodzącego w 100% z cukrów roślinnych.

Zobacz też: Gyre SeaCleaner, czyli zegarek zrobiony z recyklingowanych sieci rybackichRe-Candy – kultowe torebki Furla nadają się do recyklinguMarka ASICS zaprezentowała nową kolekcję butów z recyklinguLacoste też stawia na ekologię i wypuszcza polo z recyklinguTommy Hilfiger prezentuje ekologiczną, dżinsową kolekcję w 100% z recyklingu

tekst: M.K., fot. YouTube/GabriellaCompany

sznyt tygodnia

najnowsze