Re-Candy – kultowe torebki Furla nadają się do recyklingu

Re-Candy – kultowe torebki Furla nadają się do recyklingu

Podczas Tygodnia Mody w Mediolanie Furla zaprezentowała nową odsłonę swoich kultowych torebek. Re-Candy to kolekcja, która powstała dzięki zrównoważonej produkcji i ponownemu wykorzystaniu materiałów.

W tym roku mija 10 lat od wprowadzenia na rynek torebek Candy marki Furla. Przez dekadę kolorowe akcesoria stały się jednymi z najbardziej rozpoznawalnych produktów marki. Teraz firma chce je ulepszyć, redukując swój negatywny wpływ na środowisko. Nowe listonoszki wykonane są z przetworzonego termoplastycznego poliuretanu zebranego i odtworzonego z wcześniej wyprodukowanych materiałów.

– Wszelkie drobne skazy w materiale lub powierzchni są nieodłączną cechą tego wyjątkowego materiału i procesu pochodzącego z recyklingu, wyrażają wartość i wyjątkową historię stojącą za torbą – czytamy na stronie Furla.

Dodatkowo włoska marka postanowiła ograniczyć zużycie atramentu do minimum, więc logo Furla i Re-Candy zostały na torebkach wytłoczone. Etykiety dołączone do torebek zostały wydrukowane na papierze z certyfikatem FSC. Co najważniejsze, zmodernizowane torby zostały zaprojektowane tak, aby służyć swoim właścicielom jak najdłużej i ograniczać wymianę modeli na nowe. W przypadku zużycia torby, można ją jednak w 100 % poddać recyklingowi.

Do toreb można dokupić wymienialne długie i krótkie paski naramienne. Uchwyty również zostały wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu i są dostępne w różnych kolorach, aby zachować świeży wygląd. Re-Candy są dostępne w w dwóch rozmiarach i pięciu wariantach kolorystycznych – limonkowym, różowym, pomarańczowym, niebieskim i fioletowym.

Zobacz też: Gucci przywraca swoją kultową torbę, aby upamiętnić 60. urodziny księżnej DianyMarka ASICS zaprezentowała nową kolekcję butów z recyklinguTommy Hilfiger prezentuje ekologiczną, dżinsową kolekcję w 100% z recyklingu.

tekst: M.K., fot.: furla.com