Gucci przywraca swoją kultową torbę, aby upamiętnić 60. urodziny księżnej Diany

Gucci przywraca swoją kultową torbę, aby upamiętnić 60. urodziny księżnej Diany

1 lipca Diana skończyłaby dokładnie 60 lat. Aby uczcić jej pamięć, luksusowy dom mody ponownie wypuścił na rynek swój archiwalny model z lat 90., który był ulubioną torebką księżnej. Oczywiście "Gucci Diana" przeszła małą metamorfozę - jest wizualnie odświeżona, ale nadal wyposażona w oryginalny bambusowy uchwyt. 

Księżna Diana jest uznawana dziś za ikonę mody - nic dziwnego, w swojej garderobie miała wiele wspaniałych ubrań, które są odtwarzane i naśladowane przez inne marki do dziś. Trzeba wiedzieć, że Diana uwielbiała torebki - w swojej kolekcji miała dużą czarną torbę Versace z fakturą krokodyla i złotym okuciem, małą pikowaną Chanel, geometryczną The Lady Dior i intrygujący model od Gucci - w typie tote bag z charakterystyczną bambusową rączką.

Okazuje się, że ostatni wymieniony model właśnie znów będzie dostępny do kupienia. Alessandro Michele, dyrektor kreatywny Gucci, sięgnął do archiwów słynnego domu mody i z okaazji 60. urodzin księżnej przywrócił model "Gucci Diana", który teraz będzie dostępny w trzech rozmiarach: miniaturowy, mały i średni.

Mimo że torebka bezpośrednio nawiązuje wyglądem do tej, którą kilkadziesiąt lat temu nosiła ze sobą Diana, marka postanowiła dodać jej coś od siebie - kolorystyka nadaje specyficznemu modelowi nowoczesnego charakteru, a także nawiązuje do stylu lansowanego przez Gucci (pudrowy róż, pastelowy błękit, głęboka zieleń, czerń, brąz i biel).

Oczywiście Gucci nie byłby sobą, gdyby nie zdecydował się na dodatkową nutkę szaleństwa - dodał skórzane paski w neonowych kolorach, które są nałożone na bambusową rączkę. Dzięki temu model jeszcze bardziej wyróżnia się pośród innych torebek, a dodatkowo daje możliwość swobodnego wymieniania pasków i przeprojektowywania całego akcesorium.

Torebka  ma trafić do sprzedaży już 6 lipca

tekst: A.R

sznyt tygodnia

najnowsze