adidas prezentuje bluzę wykonaną z włókien drzewnych

adidas prezentuje bluzę wykonaną z włókien drzewnych

adidas kontynuuje swoje zaangażowanie w wykorzystywanie materiałów przyjaznych środowisku, a jednym z ostatnich kroków marki na rzecz zrównoważonej mody jest stworzenie adidas TERREX. Ta bluza z kapturem, wykonana z włókien drewnopochodnych, podczas pieszych wędrówek sprawdzi się również jako poduszka. 

Niedawno adidas ogłosił partnerstwo z fińską firmą tekstylną Spinnova. Owocem współpracy jest produkt wykonany częściowo z materiału Spinnova, który składa się z minimum 25% włókien drewnopochodnych i 75% bawełny organicznej.

– Do 2025 r. dziewięć na 10 artykułów adidas będzie miało bardziej zrównoważoną technologię, materiał, projekt lub metodę produkcji, a partnerstwo adidas z Spinnova jest główną częścią tej podróży – informuje adidas.

Bluza adidas TERREX unisex to wielofunkcyjny produkt, który idealnie sprawdza się podczas pieszych wędrówek. Jedną z części bluzy można wygodnie zwinąć w kaptur, aby ułatwić przechowywanie lub zastosować jako poduszkę.

Bluzy zachowują naturalny kolor materiału, bez użycia środków chemicznych barwiących lub wybielających. Dzięki temu do stworzenia TERREXHS zużywa się mniej wody niż podczas standardowego procesu połączonego z barwieniem.

– Spinnova ma misję przekształcenia surowca globalnego przemysłu tekstylnego poprzez dostarczanie radykalnie zrównoważonych i wysokowydajnych materiałów tekstylnych. Jesteśmy bardzo dumni z rewolucyjnych wyników, jakie osiągnęły wspólnie nasze zespoły. Dzisiejsza premiera jest kamieniem milowym na naszej wspólnej komercyjnej podróży – podsumowuje Janne Poranen, dyrektor generalny i współzałożyciel firmy Spinnova.

Limitowana kolekcja bluz adidas TERREXHS trafi do sprzedaży w lipcu tego roku.

Zobacz też: Kultowy model adidas Stan Smith teraz jeszcze bardziej przyjazny środowiskuRe-Candy – kultowe torebki Furla nadają się do recyklinguMarka ASICS zaprezentowała nową kolekcję butów z recyklingu.

m.k., fot. news.adidas.com