Kultowy model adidas Stan Smith teraz jeszcze bardziej przyjazny środowisku

Kultowy model adidas Stan Smith teraz jeszcze bardziej przyjazny środowisku

Styl i ekologia łączą się w nowych adidas Stan Smith. Cholewka kultowego modelu to PRIMEGREEN, która jest wykonana w 50% z materiałów pochodzących z recyklingu.

Do 2024 roku adidas chce wykorzystywać tylko poliester pochodzący z recyklingu. Zmieniając swoje kultowe modele w zrównoważony sposób, robi jeden, ale ważny krok w kierunku czystszej przyszłości. Nowy model Stan Smith odzwierciedla założenia marki adidas, która zmierza do tego, by ograniczyć ilość plastikowych odpadów.

fot. adidas
fot. adidas

adidas Stan Smith przez dekady pozostawały niezmienne i też dzięki temu stały się ikoną w świecie mody. Przez wiele lat były symbolem tego, jakie mogą i powinny być buty o sportowym charakterze. Teraz jednak nadszedł czas na zmianę – nie w tym jak wyglądają – ale w tym, w jaki sposób są tworzone. Okazuje się, że cholewka w nowych butach jest wykonana w 50% z materiałów pochodzących z recyklingu.

fot. adidas

Warto wiedzieć, że kolekcja Stan Smith to nie tylko klasyka, ale też modele inspirowane postaciami z komiksów i filmów Disneya, Pixara, Marvela i Star Wars. Kermit, Groot, Yoda, WALL-E, Rex i The Hulk – każdy model prezentuje detale zaczerpnięte ze świata tych dobrze znanych bohaterów, dla których proekologiczne działania nie są czymś obcym.

fot. adidas
źródło: materiały prasowe