Pierwsza elektryczna hulajnoga marki Bugatti

Pierwsza elektryczna hulajnoga marki Bugatti

W minionym roku chorwacka firma Rimac przejęła ponad połowę udziałów marki Bugatti, dając początek Rimac Bugatti. Nowy właściciel zaprezentował podczas tegorocznych targów CES nowość w portfolio luksusowej marki – elektryczną hulajnogę stworzoną we współpracy z Bytech International.

Pojazd jest przeznaczony do codziennego użytku, więc producent zapewnia, że zadbał o jej poręczność i funkcjonalność. Składana hulajnoga została wyposażona w system ABS na tylnym kole, kierunkowskazy oraz podświetlenia LED umieszczone na podstawie, a także oświetlenie tylne. Dodatkowo z tyłu pojazdu umieszczono element wyświetlający logo Bugatti.

Dzięki 700-watowemu silnikowi elektrycznemu może rozpędzić się do około 30 km/h, zapewniając zasięg do 35 km na jednym ładowaniu.

– Bugatti jest na szczycie motoryzacyjnej doskonałości. Współpraca z firmą taką jak Bytech daje nam możliwość poszerzenia naszego zasięgu w przestrzeni mobilności elektrycznej z doświadczonym partnerem i produktem, z którego mogą korzystać konsumenci na całym świecie – powiedział Wiebke Stahl, dyrektor zarządzający Bugatti International.

Hulajnoga została zaprezentowana w trzech kolorach: Agile Blue, Silver oraz Black.

Zobacz też: Powstanie ,,Mercedes wśród hulajnóg”, czyli e-hulajnoga Mi Electric Scooter Pro 2E-Tron Scooter – nowa elektryczna hulajnoga i deskorolka w jednym marki AudiTerracross, czyli futurystyczna i off-roadowa wariacja na temat Bugatti Chirona.

tekst: M.K., fot. thedrive za: bugatti.com