Wystarczy jedno kliknięcie, aby zmienić kolor samochodu. BMW prezentuje technologię E Ink

Wystarczy jedno kliknięcie, aby zmienić kolor samochodu. BMW prezentuje technologię E Ink

Podczas tegorocznych targów CES 2022 marka BMW zaprezentowała innowacyjne rozwiązanie, które w kilka sekund pozwala zmienić kolor samochodu z czarnego na biały lub szary i odwrotnie.

Technologia E Ink pozwala na szybką zmianę koloru całego samochodu, łącznie z kołami, za pomocą jednego przycisku. Dodatkowo dla poszczególnych części samochodu można wybrać inny kolor, aby w efekcie uzyskać czarny pojazd z białym dachem lub samochód w szachownicę – wybór jest spory.

BMW zaprezentowało technologię zmieniającą kolor na elektrycznym samochodzie iX Flow. Marka postanowiła zachować dyskrecję na temat tego, jak dokładnie działa E Ink, jednak w sieci pojawiły się nagrania, które obrazują, jak przebiega płynna zmiana kolorów.

Okazuje się, że nowa funkcja BMW nie spełnia wyłącznie funkcji estetycznej. Technologia sprawdza się, kiedy właściciel nie może odnaleźć swojego samochodu na parkingu. Wystarczy jedno kliknięcie, aby wśród setek samochodów wzrok przykuł pojazd płynnie zmieniający kolor. Co więcej, E Ink może także wskazać stan akumulatora. Przy niskim poziomie naładowania samochód zmieni kolor na biały, a po doładowaniu wróci do czerni.

Zobacz też: Nmoto Golden Age, czyli nowoczesny skuter BMW w odsłonie retroBMW Motorrad x ESMC Off-Road, czyli niekonwencjonalny projekt motocykla z wózkiem; 

 

tekst: M.K., fot. BMWblog