Nmoto Golden Age, czyli nowoczesny skuter BMW w odsłonie retro

Nmoto Golden Age, czyli nowoczesny skuter BMW w odsłonie retro

Firma Nmoto, która od lat tworzy zestawy w stylu Art Deco dla motocykli BMW, rozpoczęła produkcję swojego najnowszego dzieła. Bodykit Golden Age zmienia wygląd kultowego BMW C 400 X w maxiskuter w klimacie lat 30. ubiegłego wieku.

Amerykańska firma, nadająca jednośladom nowy wygląd, zaczerpnęła inspiracje z klasycznego Hendersona KJ Streamlinera z 1936 roku. Zestaw Golden Age, wykonany prawie w całości z włókna węglowego, nawiązuje do modelu R7 w swoich opływowych kształtach i wzornictwie w stylu Art Deco.

W projekcie uwzględniono także nowe elementy, m.in. obudowy kierunkowskazów i reflektorów, schowek pod siedzeniem, wyprofilowaną przednią szybę, w pełni elektroniczną, spersonalizowaną deskę rozdzielczą oraz chromowany grill. Nie zabrakło także detali w postaci emblematów Golden Age na tylną część pojazdu.

Limitowana edycja maxiskutera BMW C400X dostępnego w 4 kolorach trafiła do sprzedaży na całym świecie jedynie w 100 egzemplarzach.

Zobacz też: Motocykl BMW M 1000 RR w wersji LEGOBMW R 18 zyskało nowego ducha. Oto "Spirit of Passion” od Kingston Custom

tekst: M.K., fot. nmoto

sznyt tygodnia

najnowsze