Netflix prezentuje buty zawierające kawałki meteorytu

Netflix prezentuje buty zawierające kawałki meteorytu

W dniu premiery filmu „Nie patrz w górę” opowiadającym o komecie zmierzającej w kierunku Ziemi, Netflix zaprezentował niezwykłą parę butów, która zawiera kawałki prawdziwego kosmicznego obiektu.

Od kilku miesięcy Netflix promuje najnowszy film Adama McKaya Don't Look Up, którego premiera w serwisie została zaplanowana na dzisiejszy wieczór. Czarna komedia pełna gwiazdorskiej obsady opowiada o dwójce astronautów, którzy usiłują ostrzec ludzkość przed zbliżającą się do Ziemi kometą. Z okazji premiery filmu Netflix nawiązał współpracę z marką New Balance i domem aukcyjnym  Sotheby's, aby wspólnie stworzyć buty na wzór New Balance 550, zawierające kawałki ciał niebieskich.

Sportowe buty powstały w hołdzie dla absolwentki astronomii – Kate Dibiasky (bohaterka grana przez Jennifer Lawrence),  która wraz ze swoim profesorem dr. Randallem Mindym (Leonardo DiCaprio) dokonuje zdumiewającego odkrycia komety znajdującej się na kursie kolizyjnym z nasza planetą.

Buty zostały wykonane z fragmentów meteorytu pallasytowego wydobytego z rosyjskiej rzeki Hekandue. W produkcję „kosmicznej pary” zaangażował się Matt Burgess z MattB Customs – firmy zajmującej się personalizacją obuwia, tworzącej niepowtarzalne egzemplarze. Do wydobycia 34 fragmentów meteorytu użyto strumienia wody pod wysokim ciśnieniem, a następnie nadano im pożądany kształt, pasujący do firmowych znaczków i ozdobnych elementów na butach.

 

Wyjątkowe Dibiasky 550 w cenie 13 200 dolarów zawierają kryształy oliwinu w zielonych i brązowych barwach. Oprócz tego buty są wyposażone w metalowe zamki ukazujące charakterystyczny wzór Widmanstätten, który tworzy się w wyniku stygnięcia meteorytu przez miliony lat w przestrzeni kosmicznej.


Eksperci szacują, że meteoryt, który znajduje się w butach, powstał ponad 4,5 miliarda lat temu w jądrze asteroidy lub komety podobnej do fikcyjnego kosmicznego obiektu, o którym opowiada film.

– W Sotheby's mieliśmy niezwykłą przyjemność zaoferować jedne z najbardziej niesamowitych i wyjątkowych tenisówek, jakie kiedykolwiek stworzono, ale niewielu może dorównać wyjątkowości tej niesamowitej pary – powiedział Brahm Wachter, szef Sotheby's Streetwear and Modern Collectables.

Zobacz też: Netflix & Chill – pierwsza kolekcja odzieży Netflix zaprojektowana z myślą o domowym wypoczynkuThe Odder Side x Netflix – polska marka stworzyła kolekcję inspirowaną stylem księżnej DianyNetflix zekranizuje powieść Stephena Kinga – szykuje się hit na miarę ,,Stranger Things”?

tekst: M.K., fot. sothebys.com

sznyt tygodnia

najnowsze