Netflix zekranizuje powieść Stephena Kinga – szykuje się hit na miarę ,,Stranger Things”?

Netflix zekranizuje powieść Stephena Kinga – szykuje się hit na miarę ,,Stranger Things”?

Netflix właśnie ogłosił, że zekranizuje powieść Stephena Kinga. Co ciekawe, przy produkcji pracować będą twórcy „Stranger Things”, czyli bracia Duffer. Co wiemy już na temat nowego projektu?

Czyżby szykował się hit na miarę „Stranger Things”? Na to wygląda – Netflix chce bowiem zekranizować powieść fantasy z zacięciem przygodowym o nazwie „Talizman”, która została napisana przez Stephena Kinga oraz Petera Strauba. Książka miała swoją premierę w 1984 roku i szybko stała się prawdziwym hitem sprzedażowym.

Powieść opowiada historię chłopca – Jacka Sawyera – jak się okazuje, jest on jedyną osobą na świecie, która może uratować jego chorą matkę. Jednak aby to zrobić bohater musi udać się do równoległego świata i poszukać potężnego artefaktu, czyli wspomnianego w tytule książki Talizmanu.

Na tę chwilę wiadomo już, że w produkcję, która swoją premierę będzie miała na Netfliksie, zaangażowani będą bracia Duffer ze „Stranger Things”, a także… Steven Spielberg. Jak się bowiem okazuje, reżyser wykupił prawa do powieści już w 1982 roku, na dwa lata przed jej oficjalną premierą na świecie. W procesie produkcyjnym pomoże również sam autor książki.

Netflix na razie nie zdradził informacji, kiedy pierwszy sezon serialu miałby mieć swoją premierę.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Siedzicie w domu, a chcecie obejrzeć film ze znajomymi? Teraz to możliwe dzięki wtyczce Netflix Party

J.S., NETFLIX