ABBA wraca na scenę po 40 latach. Artyści wystąpią jako awatary

ABBA wraca na scenę po 40 latach. Artyści wystąpią jako awatary

Minęło kilkadziesiąt lat odkąd ABBA wydała swój ostatni album. W tym roku zespół wraca z nowymi nagraniami oraz planami na trasę koncertową, podczas której na scenie wystąpią cyfrowe wersje muzyków.

Po 40 latach wstrzymanej aktywności scenicznej i studyjnej ABBY, do sprzedaży trafił najnowszy album szwedzkiego zespołu. 5 listopada pojawiła się płyta „Voyage” z 10 utworami, wśród których znajdziemy takie tytuły jak „Don’t Shut Me Down” czy „Just a Notion”.  Do utworu „I Still Have Faith in You” powstał specjalny teledysk, w którym można zobaczyć awatary członków zespołu.

Zespół zapowiadał powrót na scenę od lat, jednak dopiero jesienią tego roku fani otrzymali potwierdzenie i konkretną datę. Wydanie dziewiątej płyty ABBY łączy się z wyjątkową trasą koncertową. Muzycy zapowiedzieli, że występy związane z promocją najnowszego albumu będą miały nowoczesny, interaktywny charakter. Anni-Frid „Frida" Lyngstad, Agnetha Fältskog, Benny Andersson i Björn Ulvaeus pojawią się na scenie jako awatary, czyli cyfrowe postacie zastępujące ludzi. Fani zobaczą jednak wizerunki artystów z lat 70., czyli z okresu, kiedy zespół nie schodził ze szczytów list przebojów.

Pomysł na stworzenie „ABBAtarów”, czyli hologramowych wersji członków zespołu pojawił się już w 2017 roku, jednak pandemia pokrzyżowała plany na wyjątkową trasę koncertową. Po kilku latach muzycy postanowili jednak wprowadzić plan w życie.

– Prawdę mówiąc, główną inspiracją był pomysł na stworzenie niesamowitego, niebywałego show. Będziemy mogli zasiąść z publicznością i podziwiać nasze cyfrowe awatary, wykonujące nasze piosenki w specjalnie wybudowanej hali. Dziwne to wszystko i wspaniałe – deklaruje ABBA.

Zobacz też: Pierwszy na świecie talent show z udziałem awatarówWkrótce rusza trasa koncertowa Amy Winehouse. Na scenie wystąpi hologram artystkiAR zaczyna wchodzić do TV? Hologram Hazarda udzielił wywiadu po meczu4F X RL9 – wirtualna przymierzalnia i pierwsza kolekcja treningowa;

tekst: M.K.

sznyt tygodnia

najnowsze