Renault prezentuje luksusowy „pokój na kółkach”, czyli projekt autorstwa Mathieu Lehanneura

Renault prezentuje luksusowy „pokój na kółkach”, czyli projekt autorstwa Mathieu Lehanneura

Z okazji 60-lecia kultowego 4L, marka Renault postanowiła odświeżyć i oddać pojazd w ręce Mathieu Lehanneura. Słynny francuski projektant stworzył SUITE N°4, który określa jako „nową architekturę podróżowania”. 

Apartament nr 4 – odnowiona wersja 4L – powstał, aby dostarczyć zupełnie nowe wrażenia podczas podróży. Projektant stworzył nowoczesny, luksusowy pojazd, który przypomina mały wędrowny apartament. Tylna karoseria i dach elektrycznego SUITE N°4 zostały przekształcone na panoramiczne okna z przezroczystego poliwęglanu przypominającego szkło. Bagażnik zastąpiono przytulną częścią wypoczynkową wyposażoną w przesuwaną drewnianą ławkę oraz kremowy materac i poduszki. Dodatkowym ozdobnym elementem są złote poduszki, nawiązujące kształtem do logo marki Renault.

Jako „przytulny pokój na czterech kołach” z każdej strony skąpany w świetle, SUITE N°4 łączy w sobie atuty nowej sztuki architektonicznej i nowoczesnej motoryzacji. W 100 % elektryczny pojazd został również wyposażony w niewielkie, minimalistyczne panele słoneczne na dachu, które ładują akumulator dzięki energii słonecznej.

– SUITE N°4 to nowa mobilność i doświadczenie podróżnicze. Chciałem połączyć świat samochodów i architektury, aby stworzyć pokój hotelowy na świeżym powietrzu. Nawet lepszy niż apartament, samochód jest dokładnie tam, gdzie chcesz – nad morzem, na środku pola czy w mieście – powiedział Mathieu Lehanneur.

„Apartament nr 4” zostanie zaprezentowany w Atelier Renault na Polach Elizejskich w Paryżu od 1 grudnia, a następnie w Maison & Objet w Parc des Expositions de Villepinte od 20 do 24 stycznia 2022 roku.

Zobacz też: Renault zaprezentowało luksusowy pojazd, który bardziej przypomina robota niż samochódHyundai prezentuje nowy model samochodu elektrycznego Genesis GV60Rolls-Royce "Boat Tail" - najdroższy samochód na świecie, który jest inspirowany kształtem jachtu;

tekst: M.K., fot. mathieulehanneur.fr