Hyundai prezentuje nowy model samochodu elektrycznego Genesis GV60

Hyundai prezentuje nowy model samochodu elektrycznego Genesis GV60

Genesis, luksusowa marka samochodów, mająca swoje źródło w Grupie Hyundai, ogłosiła plany dotyczące powiększenia swojej oferty samochodów. Po 2025 roku każdy nowy pojazd marki będzie zasilany elektrycznie. 

W ciągu najbliższych 9 lat Genesis zamierza wprowadzić do swojej oferty osiem nowych modeli samochodów elektrycznych i sprzedawać rocznie 400 000 sztuk takich pojazdów.

Marka pracuje obecnie nad innowacyjnym dwupaliwowym modelem Genesis GV60, czyli samochodem zasilanym ogniwami litowo-jonowymi, a także technologią wodorowych ogniw paliwowych. Jest to pierwszy samochód marki, który zaprojektowano od początku pod napęd elektryczny.

Pierwszy taki pojazd elektryczny trafi do Ameryki Północnej już w 2022 roku.

Zgodnie z zapowiedziami producenta nowy sportowo-elegancki GV60 będzie miał moc od 226 do 436 KM i może oferować zarówno napęd na dwa, jak i na cztery koła. Samochód jest skonstruowany na płycie aut elektrycznych, z której skorzystały już Kia EV6 i Ioniq 5.

Zobacz też: Zupełnie nowy Hyundai BAYON, czyli stylowy i elegancki SUV, Nowa generacja, nowy wygląd – oto nowy Hyundai Tucson

tekst: M.K.