Renault zaprezentowało luksusowy pojazd, który bardziej przypomina robota niż samochód

Renault zaprezentowało luksusowy pojazd, który bardziej przypomina robota niż samochód

Nowy EZ-ULTIMO jest kwintesencją w pełni zautomatyzowanego auta - w jego wnętrzu można poczuć się jak w czterogwiazdkowym hotelu. Zobaczcie jak prezentuje się na tle Warszawy ten niezwykle futurystyczny model.

Po EZ-GO i EZ-PRO, francuski producent zaprezentował podczas targów Paris Motor Show 2018 kolejne swoje auto przyszłości - elektryczny Renault EZ-ULTIMO. Tym razem projekt zakłada, że samochód będzie pojazdem-robotem - ma zapewniać pasażerom luksus i komfort na najwyższym poziomie (np. swobodne czytanie książki, czy zjedzenie posiłku), a on sam zajmie się zawiezieniem nas na miejsce docelowe (autonomia poziomu 4).

Co ciekawe, nowe Renault ma być połączone z infrastrukturą miasta, dzięki czemu przystosowuje się do warunków na drodze (także na autostradzie) lub do krótkich transferów.

Relaks w tym modelu jest wręcz wskazany - grzechem byłoby nie skorzystać z drzemki w wygodnym, obracanym fotelu. Można też po prostu delektować się widokiem świetnie dopracowanego wnętrza, na które składają się drewno, marmur i wysokiej jakości skóra, lub też oddać się rozrywce, jaką gwarantuje system AEX - wyprodukowany wspólnie z firmą Groupe Challenges system rozszerzonej rzeczywistości.

EZ-Ultimo ma pojawić się na rynku nie jako produkt, ale usługa - ma to być  idealne rozwiązanie na krótką przejażdżkę po mieście, wielogodzinne zwiedzanie okolicy lub podróż biznesową. Z oferty mają korzystać przede wszystkim firmy, która będą świadczyć usługi na przejazdy tym wyjątkowym samochodem - na godzinę, dzień, lub pojedynczą podróż. 

Zobaczcie zdjęcia konceptu tego auta, które zostały wykonane w stolicy Polski. Jesteśmy ciekawi, jak szybko możemy się spodziewać tego futurystycznego pojazdu na naszych drogach.

sznyt tygodnia

najnowsze