Mercedes-Benz prezentuje Concept EQG, czyli elektryczną wersję klasy G

Mercedes-Benz prezentuje Concept EQG, czyli elektryczną wersję klasy G

Kultowy samochód terenowy Mercedes-Benz Klasy G został przedstawiony jako pojazd w wersji elektrycznej. Producent w ten sposób dotrzymał obietnicę o elektryfikacji klasy G, złożoną w 2018 roku Arnoldowi Schwarzeneggerowi.

Concept EQG, czyli całkowicie elektryczna wersja ikony samochodów terenowych Mercedes-Benz została zaprezentowana podczas targów IAA Mobility 2021 w Monachium.

Model łączy w sobie cechy charakterystyczne dla klasy G , jak również elementy znane z serii samochodów elektrycznych marki Mercedes. Stylowy, srebrno-czarny samochód został wyposażony w płaski bagażnik dachowy, na którym znajduje się litera „G”, widziana z lotu ptaka. Zewnętrzne listwy ochronne zostały dodatkowo podświetlone taśmą LED, a krańce bagażnika dachowego wyróżniają się czerwoną LED-ową listwą.

– Z nowym EQG wyprawiamy się w przyszłość! Ten samochód ucieleśnia połączenie najnowocześniejszych możliwości terenowych i luksusu z brzaskiem elektromobilności, do której wszyscy musimy dążyć. Najważniejsze było dla nas zachowanie DNA Klasy G i przeniesienie go w erę EQ: taka Klasa G, ale inna. Różnice podkreślają nowoczesne akcenty, jak na przykład białe podświetlenia LED i tylny wallbox – mówi Gorden Wagener, szef designu w Grupie Daimler.

W spocie prezentującym nowy Concept EQG samochód pojawia się jako zachwycający pojazd z przyszłości, który „zabiera do świata poza wyobraźnią”.

Zobacz też: Tak wygląda kosmiczne wnętrze Mercedesa EQS, Geländewagen – wspólny projekt Virgila Abloha i Mercedes-Benz, Mercedes-Benz zaprezentował swoją nową elektryczną limuzynę – Vision EQS

tekst: M.K. zdjęcia: daimler.com

sznyt tygodnia

najnowsze