Geländewagen – wspólny projekt Virgila Abloha i Mercedes-Benz

Geländewagen – wspólny projekt Virgila Abloha i Mercedes-Benz

Firma Mercedes-Benz niedawno ogłosiła rozpoczęcie współpracy z Virgilem Ablohem, dyrektorem kreatywnym marki Off-White i dyrektorem artystycznym linii męskiej Louis Vuitton. W jej ramach projektant mody oraz dyrektor ds. designu Mercedes-Benz Gorden Wagener zaprezentowali nową wizję SUV-a klasy G niemieckiej marki.

Geländewagen, bo taką nazwę nosi ich wspólny projekt, to nieco zmodyfikowany SUV klasy G, który na pierwszy rzut oka wygląda jak sporych rozmiarów wyścigówka. Zawieszenie zostało tutaj znacząco obniżone, powiększono natomiast progi i zderzaki, a także zamontowano felgi z modelu AMG GT 4-door oraz wielkie opony, które ozdobiono żółtymi napisami.

Auto w całości pokryto białą farbą – nawet światła oraz grill – która gdzieniegdzie została przetarta papierem ściernym.

Wnętrze również jest w większości białe, panuje prawdziwy minimalizm – tutaj również widać nawiązania do aut wyścigowych, chociażby z uwagi na zastąpienie systemu multimedialnego prostymi przełącznikami, jak to w samochodach wyczynowych, a także z uwagi na prostokątną kierownicę rodem z bolidu F1.

Jak mówią sami twórcy projektu, zależało im, aby stworzyć prawdziwe, jeżdżące dzieło sztuki. Trzeba przyznać, że chyba im się udało. Już wkrótce replika auta Geländewagen ma zostać wylicytowana podczas aukcji Sotheby's w ramach cyklu „Contemporary Curated”, zaś zebrane w ten sposób środki zostaną przeznaczone działania wspierające szeroko pojętą sztukę.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Virgil Abloh zaprojektował kolekcję we współpracy z Luwrem
Virgil Abloh stworzył specjalną edycję butelek dla Moët & Chandon

J.S., MERCEDES-BENZ

sznyt tygodnia

najnowsze