HBO Max oficjalnie potwierdza, że wyemituje “Matrix 4”

HBO Max oficjalnie potwierdza, że wyemituje "Matrix 4"

Czekaliście na kontynuację przygód Neo? Wśród zapowiedzi HBO Max na 2021 rok pojawiła się zajawka kolejnej części "Matrixa".

"Matrix" jest tytułem kultowym - film o hakerze komputerowym, który odkrywa, że świat jest sztucznym obrazem stworzonym przez roboty, powstał w 1999 roku, a więc przeszło 20 lat temu. Mimo to fani klimatów science fiction wciąż chętnie do niego powracają, a twórcy nowych produkcji filmowych wiele czerpią z dzieła sióstr Wachowski.

Nic dziwnego, że kolejne dwie części "Matrixa" cieszyły się też dużym zainteresowaniem ("Matrix:Reaktywacja" i "Matrix: Rewolucje z 2003 roku) i że producencie będą jeszcze długo bazować na popularności pierwszego filmu. Wszystko wskazuje na to, że po latach przerwy hit z Keanu Reevesem powróci na ekrany - choć tym razem nie kinowe, a domowe. Platforma HBO Max zaprezentowała zapowiedź nowych filmów Warner Bros, a wśród nich pojawiła się krótka zajawka "Matrix 4".

W 40-sekundowym nagraniu przedstawiono w formie zajawek wszystkie filmowe nowości (m.in. nowy "Suicide Squad", "Obecność 3", "Godzilla kontra Kong", "Diuna", czy kontynuacja "Kosmicznego meczu"), które w 2021 roku trafią równocześnie do kin i na platformę HBO Max. Twórcy filmów otwierają się na taką formę dystrybucji swoich filmów ze względu na wciąż trwające ograniczenia w dobie pandemii. Jednym z zaprezentowanych tytułów był "Matrix " - pod koniec nagrania można zobaczyć nowe logo filmu, który wyreżyseruje ponownie Lily Wachowski.

Plotki głoszą, że w nowej części zobaczymy ponownie postaci, które zginęły w oryginalnej trylogii, czyli Neo (Keanu Reeves) i Trinity (Carrie-Anne Moss).Czy to by wskazywało na to, że "Matrix 4" będzie rebootem serii? Na razie nic nie wiadomo na ten temat, ale twórcy potwierdzili skład ekipy aktorskiej najnowszej części - na ekranie pojawi się Jada Pinkett Smith, Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris, Jessica Henwick i Jonathan Groff.

Według planów twórców "Matrix 4" trafi do kin i na amerykańskie HBO Max dopiero 22 grudnia 2021 roku.

Zobacz też:

Komedia “Książę w Nowym Jorku” doczekała się kontynuacji!