Na okładce styczniowej edycji Vogue Italia wystąpiły… zwierzęta

Na okładce styczniowej edycji Vogue Italia wystąpiły... zwierzęta

No cóż, tego chyba jeszcze nie było – styczniowe wydanie Vogue Italia w całości poświęcone jest zwierzętom. „Chcemy, żeby było to zaproszenie do ponownego skupienia się na świecie natury po miesiącach spędzonych w domu” – tłumaczył Emanuele Farneti, redaktor naczelny magazynu.

W ramach styczniowego wydania Vogue Italia stworzono nie jedną, a aż siedem alternatywnych okładek. Na każdej z nich umieszczono jakieś zwierzę – na przykład owcę, panterę czy też wilka. Występują one w sesjach zarówno z prawdziwymi modelami, jak i solo, bądź też zostały sportretowane w formie rysunku przez artystów współpracujących z magazynem.

 

Artykuły znajdujące się wewnątrz tej edycji czasopisma zostały poświęcone zwierzętom, jak i również aktywistom, którzy walczą o ich prawa i przetrwanie. Jak przyznał redaktor naczelny Vogue Italia Emanuele Farneti, styczniowe wydanie magazynu ma za zadanie zwrócić naszą uwagę na świat natury, a także kryzys ekologiczny, który mimo pandemii nie stał się ani trochę mniej pilny i aktualny. „Najważniejszą lekcją z roku, który właśnie się zakończył powinno być to, że świat nie kręci się wokół ludzi” – przyznał Farneti.

To iście historyczny moment, bowiem nigdy wcześniej żadna edycja Vogue'a nie poświęciła zwierzętom całego wydania.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Styczniowy numer Vogue Italia nie będzie miał żadnych zdjęć – na znak protestu
Harry Styles w sukience na okładce Vogue’a – jest pierwszym mężczyzną, który solo pojawił się na coverze tego czasopisma

J.S., VOGUE ITALIA