Harry Styles w sukience na okładce Vogue’a – jest pierwszym mężczyzną, który solo pojawił się na coverze tego czasopisma

Harry Styles w sukience na okładce Vogue’a – jest pierwszym mężczyzną, który solo pojawił się na coverze tego czasopisma

Popularny piosenkarz i ambasador marki Gucci pojawił się na okładce Vogue’a, na której pozuje ubrany w sukienkę. Jest on zarazem pierwszym mężczyzną, który w pojedynkę (a na dodatek tak ubrany) pojawił się na pierwszej stronie popularnego czasopisma. 

Czy ktoś jeszcze pamięta, że Harry Styles był kiedyś bożyszczem nastolatek jako piosenkarz w boysbandzie One Direction? W przeciągu ostatnich kilku lat Brytyjczyk wyrósł na ikonę stylu, która nie boi się przełamywać stereotypów, m.in. dotyczących męskiego ubioru.

Wielokrotnie bowiem Styles pokazywał się w ubraniach, które są powszechnie uznawane za elementy damskiej garderoby – głośno zrobiło się zwłaszcza o jego stylizacji, w której pojawił się na okładce magazynu Beauty Papers w marcu tego roku.

Minęło kilka miesięcy, a popularność Harry’ego stale rośnie. Odnosi on sukcesy nie tylko w branży muzycznej, ale również zdaje się świetnie czuć w sferze modowej, m.in. występując w coraz to nowszych kampaniach marki Gucci. To zaś sprawiło, że piosenkarz trafił właśnie na okładkę grudniowego wydania magazynu Vogue. Nie tylko jest on pierwszym mężczyzną który pojawił się solo na coverze czasopisma, ale też pierwszym, który wystąpił w takiej stylizacji – Styles pozuje bowiem w sukience. Oczywiście zaprojektowanej przez Alessandro Michele z domu mody Gucci.

„Ubrania są po to, by z nimi eksperymentować i się nimi bawić” – przyznał Styles w wywiadzie dla Vogue’a i trudno się z tym nie zgodzić. Z resztą kwestię męskiej garderoby, a także stereotypów z tym związanych, artysta poruszył niejednokrotnie w rozmowie z dziennikarką Vogue’a. Przyznał, że te swego rodzaju ograniczenia narzucone z góry zabierają całą frajdę ze strojenia się. „Kiedy się usunie etykietkę »ubrania dla mężczyzn« czy też »ubrania dla kobiet«, to otwiera się szeroki plan możliwości” – powiedział wokalista.

Zdjęcia do grudniowego wydania Vogue’a wykonał Tyler Mitchell. Jest on zarazem pierwszym czarnoskórym fotografem, który wykonał zdjęcie na okładkę tego magazynu – stało się to w 2018 roku, a jego modelką była Beyonce.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Harry Styles pozuje z… kurą i psami w nowej kampanii Gucci Tailoring
Gucci zabiera kolekcję Cruise 2019 na Arkę Noego. Zobaczcie kampanię i lookbook z Harrym Stylesem

J.S., VOGUE