Gucci zabiera kolekcję Cruise 2019 na Arkę Noego. Zobaczcie kampanię i lookbook z Harrym Stylesem

Gucci zabiera kolekcję Cruise 2019 na Arkę Noego. Zobaczcie kampanię i lookbook z Harrym Stylesem

Najnowsza kampania "Gucci Gothic", w której marka prezentuje ubrania z kolekcji Cruise 2019, pełna jest biblijnych inspiracji. Motywem przewodnim stała się przypowieść o Arce Noego. Na potrzeby sesji zbudowano ogromną drewniana łódź, imitującą tę, na którą Noe i jego rodzina zabrali zwierzęta chroniąc je przed powodzią.

Modelki i modele, perfekcyjnie wystylizowani w najnowsze propozycje projektu Alessandro Michele, pozują wśród tygrysów, owiec, strusi i węży, czyli wszystkich stworzeń, które wraz z nimi znajdą się na mitycznym statku. Oprócz sesji zdjęciowej powstał także film, w którym widzimy przygotowania do ucieczki przed potopem. Za klip i zdjęcia odpowiedzialny jest długoletni współpracownik Michele, Glen Luchford. Dyrekcją artystyczną zajął się Christopher Simmonds.

Kilka dni temu dom mody wypuścił także lookbook Gucci Tailoring, do którego kolejny raz zaproszono Harry'ego Stylesa. Po wizycie w barze z tradycyjnym angielskim fish & chips, muzyk wylądował tym razem w malowniczych Włoszech w otoczeniu uroczych owieczek i prosiaczków. Zdjęcia do kampanii autorstwa Glena Luchforda wykonano w renesansowych ogrodach Villa Lente położonych na północ od Rzymu. Kampania przedstawia przede wszystkim projekty z kolekcji Gucci Cruise 2019, a główną rolę odgrywają tu dwurzędowy garnitur w kratkę, koszule z szerokimi kołnierzami i kwieciste marynarki.

 

 

źródło: Hypebeast/ autor: A.K