Pierwsza w Polsce wystawa z pracami Banksy’ego. Kiedy i gdzie się odbędzie?

Pierwsza w Polsce wystawa z pracami Banksy'ego. Kiedy i gdzie się odbędzie?

Na wystawie zatytułowanej "The Art of Banksy. Without Limits" zobaczymy fotografie dokumentujące dokonania słynnego artysty. Pojawią się słynne graffiti, m.in. "Girl with Balloon", "Pulp Fiction", "Bomb Hugger" i "Police Kids".

Jeden z najsłynniejszych współczesnych artystów od wielu lat zachwyca nas swoją pomysłowością, niekonwencjonalnymi pomysłami i buntowniczym podejściem do rynku sztuki. Jego bezkompromisowe prace są skupione na problemach współczesnego świata, których nie boi się komentować. Wielokrotnie się o tym przekonaliśmy na podstawie takich prac jak mural “Most Polluted UK Town”, czy obraz popierający ruch Black Lives Matter.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Banksy (@banksy)

Do tej pory polscy fani artysty mogli podziwiać jego prace tylko na pojedynczych zdjęciach zamieszczanych w internecie, czy na oficjalnym profilu na Instagramie - teraz będą mieli okazję bliżej przyjrzeć się jego sztuce, która zostanie przestawiona na przekrojowej wystawie. Centrum Praskie Koneser w Warszawie organizuje wystawę "The Art of Banksy. Without Limits", która będzie do zobaczenia już od 12 lutego 2021 roku. Prace, które zostaną pokazane podczas tego wydarzenia wędrują po świecie już od 2016 roku - można było je oglądać m.in w Amsterdamie, Paryżu, Berlinie, Rijadzie, Melbourne, Antwerpii, Bukareszcie, Cluj, Budapeszcie i Wiedniu.

Nietypowy sklep Banksy'ego o nazwie „Gross Domestic Product”

Jakie dokładnie tytuły pojawią się na polskiej wystawie? Na pewno zobaczymy najpopularniejsze projekty Banksy'ego, takie jak: "Girl with Balloon", "Bomb Hugger", "Police Kids", "Pulp Fiction" czy "Flower Thrower". Łącznie będzie to ponad 100 eksponatów - oryginalnych prac, instalacji, rzeźb, fotografii i szablonów tworzonych specjalnie na tę okazję.

Wystawa potrwa od 12 lutego do 11 kwietnia 2021. Bilety w cenie 30 zł (dzieci), 45 zł (studenci i seniorzy), 60 zł (dorośli) i 140 zł (bilet rodzinny 2+1) można już kupować w sieci. Miejscem wydarzenia jest Centrum Praskie Koneser.

tekst: A.R