Banksy stworzył pracę o smogu. Znalazła się w najbardziej zanieczyszczonym mieście

Banksy stworzył pracę o smogu. Znalazła się w najbardziej zanieczyszczonym mieście

Najbardziej znany artysta sztuki ulicznej tym razem przygotował niezwykle aktualną pracę, jeśli chodzi o problemy dzisiejszego świata. Chodzi oczywiście o stan naszego środowiska, które jest zagrożone przez różnego rodzaju zanieczyszczenia - w tym zatrucie powietrza.

Graffitti zatytułowane “Most Polluted UK Town” znalazło się w Port Talbot w Południowej Walii. Miejsce nie jest przypadkowe - według badań przeprowadzonych przez WHO to najbardziej zanieczyszczone miasto w Wielkiej Brytanii.

Praca składa się z dwóch części - pierwsza, po jednej stronie muru) przedstawia dziecko, które próbuje złapać na język śnieg. Na drugiej, prostopadłej ścianie widać kosz na śmieci, z wnętrza którgo wydobywa się ogień. Z płomieni natomiast sypią się resztki palonych rzeczy. Gdy spojrzymy na to przedstawienie całościowo zrozumiemy, że białe płatki nie są tym, co nam się wydawało.

 

Banksy opublikował filmik ze swoją pracą na swoim Instagramie. Malowidło, nawiązujące dodatkowo do tematu świąt, oprawił w melodię “little snowflake, falling from the sky.”

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

. . . . Season’s greetings . . .

Post udostępniony przez Banksy (@banksy)

Zobacz też:

Banksy organizuje konkurs, w którym można wygrać jego rzeźbę z Dismalandu

Banksy rozdaje limitowaną serię grafik i udostępnia ją za darmo w sieci

źródło: Aktivist, tekst: A.R