Banksy rozdaje limitowaną serię grafik i udostępnia ją za darmo w sieci

Banksy rozdaje limitowaną serię grafik i udostępnia ją za darmo w sieci

Kolejna kontrowersyjna praca tego artysty i kolejny nietypowy sposób na jej rozpowszechnianie. W ciągu dwóch dni można ją dostać za darmo na oficjalnym stoisku Banksy'ego w Londynie.

Tym razem praca tego wciąż budzącego ogromne emocje artysty (znanego chociażby z obrazu, który uległ autodestrukcji podczas aukcji) służy do promocji... hotelu. Oczywiście nieprzypadkowego - chodzi o obiekt The Walled Off Hotel, czyli budynku usytuowanego obok otaczającego Betlejem muru bezpieczeństwa, który przywołuje trudną historię tego regionu. Dlaczego Banksy to zrobił?

Podczas World Travel Market, czyli jednych z największych targów turystycznych, które właśnie odbywają się w Londynie, artysta otworzył swoje oficjalne stoisko. Na nim wystawił wierną kopię muru dzielącego Palestyńczyków od Izraela w Betlejem - dokładnie z tą samą grafiką przedstawiającą strzelające do siebie z łuków aniołki, które symbolizują walczące ze sobą kraje. Ta instalacja to kolejny przykład sztuki Banksy'ego, która porusza problem konfliktu na Bliskim Wschodzie.

źródło: Instagram/Banksy

Ale to nie wszystko - artysta chce swoją sztuką także promowanie turystykę do Autonomii Palestyńskiej, a konkretnie do hotelu, gdzie z każdego okna rozpościera się widok na symboliczny mur. Na swoim stoisku postanowił rozdawać limitowaną serię plakatów, dzięki którym każdy może wspierać turystykę w tym regionie.

Stoisko jest otwarte od 5 listopada do 7 listopada i przewiduje się, że odwiedzi je ok. 50 000 osób. Każdego dnia planowane jest rozdanie 1 tysiąca plakatów.

Ale okazuje się, że wcale nie trzeba być w tych dniach w Londynie, aby stać się posiadaczem tej wyjątkowej grafiki. Artysta udostępnił ją także całkowicie za darmo na swojej stronie internetowej, skąd można ją pobrać i wydrukować.

 

Zobacz też:

Pocztówki z dziełami sztuki w stylu pociętej pracy Banksy’ego

źródło: Designtaxi, Autor: A.R