Banksy organizuje konkurs, w którym można wygrać jego rzeźbę z Dismalandu

Banksy organizuje konkurs, w którym można wygrać jego rzeźbę z Dismalandu

Kolejny raz Banksy zaskakuje nas swoim pomysłem. Po tym jak niedawno rozdawał limitowaną serię grafik i udostępniał ją za darmo w sieci, a wcześniej spektakularnie pociął swoją inną pracę na aukcji, teraz proponuje zabawę-w zgadywankę dla swoich fanów.

I nie nie byle jaką - gra jest warta świeczki, bo na nagrodę artysta wybrał swoją "rzeźbę" - dokładnie fragment scenografii jego słynnego parku Dismaland, który przedstawia łódź pełną uchodźców.

Konkurs trwa do 22 grudnia i każdy może wziąć w nim udział za pośrednictwem strony internetowej choose.love, gdzie trzeba wpłacić zaledwie 2 funty. Zasady są proste - trzeba zgadnąć ile dokładnie waży rzeźba z Dismalandu.

Przypominamy, że Dismaland był tymczasowym projektem artystycznym stworzonym przez Banksy'ego, który powstał w mieście Weston-super-Mare w angielskim hrabstwie Somerset w sierpniu 2015 roku. Sam twórca mówił o swoim dziele jako o „rodzinnym parku rozrywki nieodpowiednim dla dzieci”. Nazwa całego projektu to gra słów, która oczywiście odwołuje się do Disneylandu i do słowa "dismal" co oznacza ponury, posępny.

źródło: Designtaxi, Autor: A.R