Banksy nowym dziełem komentuje sytuację w USA i zwraca uwagę na problem dyskryminacji mniejszości

Banksy nowym dziełem komentuje sytuację w USA i zwraca uwagę na problem dyskryminacji mniejszości

Słynny brytyjski artysta znowu nie pozostał obojętny na problem, o którym mówi cały świat i postanowił skomentować go w charakterystyczny dla siebie sposób. Jednocześnie za pomocą swojej nowej pracy Banksy wyraził poparcie dla ruchu Black Lives Matter.

Liczne protesty, które od kilku dni przetaczają się przez całe Stany Zjednoczone, to echa zabójstwa George'a Floyda – 46-letni czarnoskóry mieszkaniec Minnesoty został bowiem uduszony przez policjanta podczas interwencji. To zdarzenie ponownie wywołało dyskusję na temat problemu nienawiści na tle rasowym w USA, a także brutalności tamtejszych funkcjonariuszy policji.

Problem ten od kilku dni jest szeroko komentowany w mediach społecznościowych, zarówno przez internautów z całego świata, jak i przez słynne marki, które oficjalnie wyraziły poparcie dla ruchu Black Lives Matter. Teraz swoje trzy grosze postanowił dodać słynny brytyjski artysta uliczny.

Banksy zaprezentował swoje nowe dzieło na Instagramie – przedstawia ono zawieszoną na ścianie flagę Stanów Zjednoczonych, która zaczyna się podpalać od stojącej nieopodal świecy. Tuż obok pojawił się też tajemniczy portret czarnoskórej osoby.

Artysta nie tylko zamieścił na swoim Instagramie nową pracę, ale również opublikował krótki komentarz – „Na początku pomyślałem, że powinienem się po prostu zamknąć i posłuchać, co mają w tej sprawie do powiedzenia czarnoskóre osoby. Ale właściwie dlaczego miałbym to zrobić? To nie jest ich problem, tylko mój. A dokładniej naszego, białego systemu”.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Banksy prezentuje nową pracę i składa hołd służbie zdrowia
Banksy stworzył nową pracę, którą zadedykował wszystkim osobom pracującym z domu

J.G., BANKSY INSTAGRAM

sznyt tygodnia

najnowsze