Są tu jacyś fani gry Super Mario? PUMA stworzyła kolekcję w hołdzie najsłynniejszemu hydraulikowi

Są tu jacyś fani gry Super Mario? PUMA stworzyła kolekcję w hołdzie najsłynniejszemu hydraulikowi

Już niebawem do sprzedaży trafi druga odsłona współpracy marki PUMA z Super Mario. Kolekcja została stworzona z okazji 35. rocznicy powstania serii Super Mario Bros. i opiera się na kolorystyce oraz elementach graficznych zaczerpniętych z tej kultowej gry.

Inspiracją dla linii odzieży i obuwia jest gra Super Mario 3D All-Stars, w której znajdują się trzy z największych przygód Mario: Super Mario 64, Super Mario Sunshine i Super Mario Galaxy. Współpraca obejmuje jedne z najbardziej charakterystycznych sylwetek PUMA: Clyde, Future Rider, RS-Fast oraz model koszykarski, którego ambasadorem został J. Cole, czyli RS-Dreamer. W propozycjach odzieżowych znajdziemy koszulki i bluzy dopasowane do poszczególnych butów z kolekcji.

Future Rider Super Mario 64 jest inspirowany pierwszą przygodą 3D Super Mario. Konstrukcja cholewki nawiązuje do rozpoznawalnego czerwono-niebieskiego stroju Mario, jego czapki Wing Cap i palety kolorystycznej gry. Dodatkowo pojawiają się takie detale jak: zestaw klocków na podeszwie środkowej, zdobienie w postaci skrzydeł na pięcie oraz zawieszka Super Mario 64.

Przygody kultowego hydraulika na tropikalnej wyspie Isle Delfino stanowiły główną inspirację dla projektu Clyde oraz RS-Dreamer Super Mario Sunshine, który oferuje technologię PUMA Hoops. Oba modele zawierają detale z gry, takie jak F.L.U.D.D., Shine Sprites czy ogólna kolorystyka. Model Clyde posiada także zawieszkę Mario.

W 2007 roku światło dzienne ujrzała gra Super Mario Galaxy, która przeniosła Mario w kosmos. Paleta kolorów modelu RS-Fast to mieszanka czerni, fioletu, bieli i metalicznego srebra z galaktycznym nadrukiem, nawiązujących do tej edycji gry. Pomocnik Mario, Luma, jest wyraźnie widoczny w całym projekcie.

Zwieńczeniem kolekcji będzie pojawienie się na początku grudnia butów Future Rider Nintendo Entertainment System, będących hołdem dla oryginalnej konsoli Nintendo. Model pojawi się w rozmiarach dla niemowląt, dzieci i dorosłych. Kolorystyka obejmuje odcienie szarego, czerni oraz czerwieni i bezpośrednio nawiązuje do kultowej konsoli. Metka na języku buta przedstawia okładkę pierwszej w historii gry Super Mario Bros. Inne zabawne ozdoby to np. przyciski zasilania i resetowanie oraz zawieszka w kształcie klasycznego kontrolera NES.

Wszystkie modele z serii Super Mario 3D All Star dostępne będą w sprzedaży od 27 listopada. Model Future Rider Nintendo Entertainment System pojawi się 4 grudnia.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
PUMA x KidSuper Studios: Artystyczna kolekcja inspirowana światem piłki nożnej
Artystyczne bazgroły Mr.Doodle w najnowszej kolekcji marki PUMA

J.S., MAT. PRASOWE