Artystyczne bazgroły Mr.Doodle w najnowszej kolekcji marki PUMA

Artystyczne bazgroły Mr.Doodle w najnowszej kolekcji marki PUMA

Marka PUMA nawiązała współpracę z brytyjskim artystą, Mr.Doodle. W jej ramach powstała nowa kolekcja butów, ubrań i dodatków, która prezentuje zabawny styl prac ilustratora w połączeniu z najlepszym designem marki.

PUMA wkracza do świata Mr.Doodle, aby na nowo odkryć jego charakterystyczny styl rysowania – „doodle”, czyli urocze bazgroły prezentujące różnorodne postaci, przedmioty i wzory. Rezultatem jest fantazyjna kolekcja, która skrywa mnóstwo detali oraz przesłań. Całość utrzymana jest w biało-czarnej kolorystyce z dodatkiem fioletu, pomarańczu i lawendy.

Sam Cox, angielski artysta znany lepiej jak Mr.Doodle, swoją pasję do pisania oraz rysowania odkrył we wczesnych latach dzieciństwa. Z czasem bazgranie po każdej możliwej powierzchni przekształciło się nie tylko w udaną karierę, ale także w zupełnie nowy trend artystyczny, nazwany DoodleWorld. Jego styl często opisywany jest jako „Graffiti Spaghetti”, ponieważ jego postacie i wzory bardzo często wyglądają, jakby dosłownie eksplodowały z płótna.

Modele Sky LX Low, RS-2K, Cali Wedge, Leadcat 20 i Mile Rider zyskały zupełnie nowy, zabawny wygląd w kolekcji PUMA x Mr.Doodle. Buty RS-2K posiadają ozdoby w postaci asymetrycznych sznurowań, bazgrołów na podeszwie środkowej i dodatkowym elementom na cholewce. Z kolei Mile Rider posiada siateczkową cholewkę z kolorowymi nakładkami oraz bazgrołami na podeszwie środkowej.

Odzież z kolekcji obejmuje szeroką gamę produktów zarówno męskich, jak  i damskich. Dwustronna kurtka PUMA x Mr.Doodle to jeden z najbardziej wyjątkowych elementów tej linii. Można ją nosić na dwa sposoby: jako bardziej stonowaną w czarnym kolorze z małymi zdobieniami lub odwrócić  na drugą stronę, w pełni zamalowaną bazgrołami nawiązującymi do sportu.

Pośród akcesoriów pojawiły się takie produkty jak: torba shopper, wykonana z poł-przezroczystego materiału i parcianych pasków, czapka za daszkiem oraz torebka-nerka.

Kolekcja dostępna jest w oficjalnych sklepach PUMA, za pośrednictwem PUMA.com oraz w wybranych sklepach partnerskich.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
PUMA celebruje tegoroczny Dzień Ziemi i prezentuje ekologiczną kolekcję we współpracy z firmą First Mile
Puma stworzyła buty dla graczy – kosztują ponad 600 złotych

J.G., MAT. PRASOWE