PUMA celebruje tegoroczny Dzień Ziemi i prezentuje ekologiczną kolekcję we współpracy z firmą First Mile

PUMA celebruje tegoroczny Dzień Ziemi i prezentuje ekologiczną kolekcję we współpracy z firmą First Mile

Aby uczcić tegoroczny Światowy Dzień Ziemi, marka PUMA połączyła siły z First Mile – firmą, która wspiera społeczności o niskich dochodach na Haiti, Hondurasie i Tajwanie, wykorzystując plastikowe butelki do produkcji poliestru z recyklingu. Efektem współpracy jest kolekcja ubrań, butów i dodatków w całości wykonanych z materiału pochodzącego z odzysku surowców wtórnych.

Chcąc podnieść świadomość i przyspieszyć zmiany w kierunku tworzenia zrównoważonej mody, PUMA i First Mile zaprezentowały pierwszą wspólną kolekcję w lutym tego roku. Jej głównym celem było stworzenie trwałych miejsc pracy i wywarcie pozytywnego wpływu na lokalne społeczności, zgodnie z ideami First Mile. Wszystkiemu przyświecała także myśl zero waste.

Teraz, z okazji tegorocznego Dnia Ziemi, który obchodzony jest 22 kwietnia br., PUMA zaprezentowała nową, ekologiczną kolekcję ubrań, butów i akcesoriów, stworzoną we współpracy z firmą First Mile. Całość zachowuje istotną dla treningu funkcjonalność, a kolorystyką nawiązuje do barw Ziemi.

Produkty z kolekcji PUMA x First Mile dostępną są w sprzedaży od 22 kwietnia na stronie internetowej marki.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

PUMA stworzyła kolekcję inspirowaną podróżami kosmicznymi
Puma stworzyła buty dla graczy – kosztują ponad 600 złotych

J.G., MAT. PRASOWE

sznyt tygodnia

najnowsze