Te przeciwsłoneczne okulary powstały z plastikowych odpadów z oceanów

Te przeciwsłoneczne okulary powstały z plastikowych odpadów z oceanów

Organizacja Ocean Cleanup, zajmująca się oczyszczaniem oceanów z plastikowych śmieci, zaprezentowała niedawno swój pierwszy produkt, który powstał z plastiku wyłowionego z Pacyfiku – przeciwsłoneczne okulary, za których dizajn odpowiada szwajcarski projektant Yves Béhar.

Holenderska organizacja Ocean Cleanup już jakiś czas temu wzięła sobie za punkt honoru, by w jak największym stopniu przyczynić się do oczyszczania oceanów z plastikowych śmieci. W ubiegłym roku firma bowiem stworzyła innowacyjną barkę, której zadaniem jest oczyszczanie rzek na całym świecie z odpadów z tworzyw sztucznych, aby nie przedostały się one dalej do zbiorników wodnych.

Teraz organizacja zaprezentowała swój pierwszy produkt, który powstał z odzyskanego plastiku z oceanów.

Okulary przeciwsłoneczne posiadają certyfikat Great Pacific Garbage Patch, zaś za ich wygląd odpowiada szwajcarski projektant Yves Béhar. Do ich stworzenia wykorzystano soczewki polaryzacyjne z pełną ochroną UV, natomiast dzięki specjalnej konstrukcji, ułatwiającej ich demontaż, okulary nadają się w 100% do recyklingu.

„Oceaniczne” okulary kosztują 199 dolarów. Co istotne, większość zysku z ich sprzedaży zostanie przekazana na dalszą akcję oczyszczania zbiorników wodnych.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Gyre SeaCleaner, czyli zegarek zrobiony z recyklingowanych sieci rybackich
Parley For The Oceans i Corona wypuszczają linię okularów wykonaną z plastiku zanieczyszczającego oceany

J.S., OCEAN CLEANUP