Parley For The Oceans i Corona wypuszczają linię okularów wykonaną z plastiku zanieczyszczającego oceany

Parley For The Oceans i Corona wypuszczają linię okularów wykonaną z plastiku zanieczyszczającego oceany

Po ogłoszeniu współpracy z adidasem i Markiem-Andre ter Stegenem z FC Barcelona, Parley for the Oceans nie ustaje w swoich staraniach o wprowadzenie do procesu produkcyjnego zrównoważonych praktyk, w tym szerszego wykorzystywania plastiku poddanemu recyklingowi. Najnowszym przedsięwzięciem ekologicznej organizacji jest stworzeni linii luksusowych okularów przeciwsłonecznych wykonanych z przetworzonego plastiku wydobytego z oceanów.

Produkowane we Włoszech okulary wykonane są z tworzyw sztucznych, takich jak polipropylen, a także z odpadów zebranych na plaży. Będą dostępne w trzech wersjach kolorystycznych (White Flag, Coral Sand i Reef Camo) Każda para opatrzona jest współrzędnymi geograficznymi, które przedstawiają obszar dotknięty zanieczyszczeniem. Ma to służyć za przypomnienie o ogromnie szkód, jakie wyrządza nadmierna produkcja plastiku, a także podkreślać inicjatywę Parley For The Oceans.

Okulary to pierwszy produkt, który powstał z inicjatywy Parley's Clean Waves - platformy,  która została uruchomiona we współpracy z marką piwa Corona. Celem projektu jest wykorzystanie większej ilości materiałów pochodzących z recyklingu w modzie i wzornictwie przemysłowym, w tym także włączenie do produkcji procesu upcyklingu, który ułatwia ponowne wykorzystanie tworzyw sztucznych w procesie produkcyjnym. Parley i Corona zamierzają przeznaczyć zyski ze sprzedaży okularów na ochronę wybrzeży wysp, które borykają się z problemem zanieczyszczenia plastikiem. Jeżeli chcecie przyczynić się do wsparcia inicjatywy, okulary znajdziecie na Net-a-Porter w cenach od 300 do 320 dolarów.

źródło: Dezeen