Zalando i osiem europejskich marek stworzyło kolekcję w duchu zrównoważonego rozwoju

Zalando i osiem europejskich marek stworzyło kolekcję w duchu zrównoważonego rozwoju

Zalando nawiązało współpracę z ośmioma europejskimi markami – Closed, Designer’s Remix, Henrik Vibskov, Holzweiler, House of Dagmar, Mother of Pearl, Mykke Hofmann i Progetto Quid – w efekcie której powstała kolekcja kapsułowa na zimę 2020. Ma ona na celu ułatwienie klientom podejmowania świadomych decyzji zakupowych, bez konieczności rezygnacji z własnego stylu.

Zalando zaprosiło przedstawicieli najbardziej kreatywnych i innowacyjnych umysłów z branży modowej do współpracy, której wynikiem jest kolekcja złożona ze 116 projektów. Marki ze Skandynawii, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Włoch wybrano do współpracy ze względu na ich podejście do rynku mody zrównoważonej i bardziej przyjaznej środowisku. Otrzymały one zadanie polegające na stworzeniu świadomej kolekcji, utrzymanej we wspólnej estetyce, przy jednoczesnym skupieniu się na zastosowaniu materiałów pozyskiwanych w zrównoważony sposób.

– Zrównoważony rozwój stał się jednym z najważniejszych tematów dla projektantów marek Premium. Żyjemy w świecie wciąż rosnącej świadomości społecznej i środowiskowej - ważne jest to, abyśmy dawali naszym klientom komfort wyboru nie zmuszając ich do rezygnacji z własnego stylu i jakości. Naszym celem jest inspirowanie klientów, aby kupowali w sposób bardziej świadomy i cieszymy się, że możemy to robić wspólnie z innymi markami. Dzięki temu udowadniamy, że taka współpraca to słuszny kierunek rozwoju – mówi Lena-Sophie Roeper, buying director Premium & Luxury w Zalando.

Kolekcję zaprojektowano z myślą o odzieży przejściowej. Jesienna paleta barw opiera się na naturalnej estetyce zmieniających się pór roku, a cała kolekcja pasuje zarówno do cieplejszej jak i chłodniejszej aury. Wykorzystane materiały udowadniają, że styl może iść w parze ze zrównoważonymi zakupami. W całej kolekcji są obecne organiczna bawełna, gładki lyocell i przyjazny środowisku trioctan. Wykorzystanie bawełny, poliestru i wełny z recyklingu zmniejsza negatywny wpływ produkcji odzieży na środowisko naturalne. Tam gdzie jest to możliwe, produkty oznaczone zostały niezależnymi certyfikatami organizacji takich jak GOTS, OCS i GRS.

Kolekcja dostępna jest w sprzedaży od 25 października 2020 r. na platformie Zalando.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Odzież z drugiej ręki na Zalando – platforma wprowadza nową opcję sprzedaży i kupna rzeczy używanych
Victoria Beckham, Theory i Cult Gaia na Zalando – platforma rozwija kategorię premium

J.S., MAT. PRASOWE