Odzież z drugiej ręki na Zalando – platforma wprowadza nową opcję sprzedaży i kupna rzeczy używanych

Odzież z drugiej ręki na Zalando – platforma wprowadza nową opcję sprzedaży i kupna rzeczy używanych

Zalando uruchomiło dziś swoją nową ofertę Pre-owned w Niemczech i Hiszpanii. Ogłoszona po raz pierwszy w lutym tego roku nowa oferta skierowana jest zarówno do klientów, którzy chcą kupować, jak i do tych, którzy zamierzają sprzedawać używane artykuły na platformie. Co istotne, na początku października br. usługa zostanie uruchomiona także w Polsce, Belgii, Francji i Holandii.

Dzięki Pre-owned klienci mogą z łatwością sprzedawać artykuły bezpośrednio na Zalando, korzystając z darmowej wysyłki. Aby jeszcze bardziej ułatwić im zarządzanie swoją garderobą, zaktualizowana została również funkcja listy życzeń. Klienci od razu mogą zobaczyć teraz wszystkie artykuły, które kupili na Zalando, a także dodać artykuły kupione gdzie indziej, dzięki czemu mogą je sprzedać w zaledwie kilku kliknięciach.

Po sprzedaży odzieży, klienci mogą wybrać, czy wolą otrzymać kartę podarunkową na Zalando o odpowiedniej wartości, czy chcą wesprzeć jedną z dwóch partnerskich organizacji charytatywnych – Czerwony Krzyż lub WeForest. Wszystkie artykuły używane, oferowane na Zalando, są sprawdzane pod kątem jakości i stają się asortymentem dostępnym dla milionów klientów, oczywiście z gwarancją wygody wysyłki, wielu opcji płatności i darmowych zwrotów. Co więcej, zgodnie z polityką Zalando, wspierającą zrównoważony rozwój, we wszystkich zamówieniach z kategorii Pre-owned wykorzystywane są wolne od plastiku opakowania z papieru pochodzącego z recyklingu.

Uruchomieniu oferty Pre-owned towarzyszyć będzie kampania marketingowa zatytułowana Zmień[my] świat mody, zachęcająca klientów do sprzedawania, znajdowania i nadawania nowego stylu unikalnym artykułom modowym. Kampania prowadzona będzie na kanałach Zalando i w mediach społecznościowych na wszystkich sześciu rynkach oferty odzieży używanej.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Victoria Beckham, Theory i Cult Gaia na Zalando – platforma rozwija kategorię premium
Zmiany na Zalando. Wszystkie marki będą musiały działać zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju

J.S., MAT. PRASOWE

sznyt tygodnia

najnowsze