Bang & Olufsen wprowadza do sprzedaży limitowaną edycję gramofonów w nowej odsłonie

Bang & Olufsen wprowadza do sprzedaży limitowaną edycję gramofonów w nowej odsłonie

Gramofony ewidentnie przeżywają swoją drugą młodość. Niedawno limitowaną edycję sprzętu zaprezentowała marka Technics we współpracy z Red Bullem, teraz zaś Bang & Olufsen wprowadza na rynek kultowy odtwarzacz w całkowicie nowej odsłonie.

Już od jakiegoś czasu popularność gramofonów z roku na rok stale rośnie. Do tej pory sprzęt był przeznaczony głównie dla audiofili i DJ-ów, teraz zaś nierzadko kultowy odtwarzacz jest wykorzystywany jako element wyposażenia wnętrz.

Całkowicie nową odsłonę gramofonu zaprezentowała właśnie marka Bang & Olufsen – firma odrestaurowała bowiem 95 oryginalnych odtwarzaczy Beogram 4000 Series. Czym się różnią od pierwotnej wersji?

Otóż przede wszystkim nowy model gramofonu można podłączyć do nowoczesnych głośników. Ponadto, zmieniła się również kolorystka sprzętu – rama jest teraz wykonana z drewna dębowego. Dodano również osłonkę przed kurzem, która przykrywa talerz.

Gramofon Beogram 4000c Recreated Limited Edition wejdzie do sprzedaży 19 listopada br. i będzie kosztować 10 tys. euro, czyli około 44,8 tys. złotych.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Technics SP-10R to odtwarzacz winyli, który łączy w sobie nowoczesny design i klasyczne brzmienie
10 najbardziej stylowych współczesnych gramofonów

J.S., BANG & OLUFSEN

sznyt tygodnia

najnowsze