Jak pachnie komedia romantyczna lub thriller? Firma A24 stworzyła świeczki o zapachu filmów

Jak pachnie komedia romantyczna lub thriller? Firma A24 stworzyła świeczki o zapachu filmów

Jeżeli kiedyś zastanawialiście się, jak pachnie komedia romantyczna, to teraz macie okazję to sprawdzić. Amerykańska firma A24, dystrybutor takich filmów, jak „Moonlight” czy „Midsommar: W biały dzień”, a także serialu „Euforia”, połączyła siły z marką Joya Genre Candles i stworzyła serię nietypowych świeczek o zapachu filmów.

W ramach współpracy marek A24 i Joya Genre Candles powstała linia ośmiu różnych zapachów: thriller, horror, western, noir, adventure, sci-fi, musical oraz komedia romantyczna. Zapytacie – jak pachnie świeczka rom-com? Otóż, wyczuwalny jest tutaj aromat truskawki w połączeniu z kardamonem, który ma za zadanie przywoływać sceny romantycznych spacerów po Central Parku, czy śniadania podawanego wprost do łóżka.

Świeczka noir to natomiast ukłon w stronę amerykańskich retro filmów. Jej zapach jest nieco przydymiony, odurzający. Horror pachnie natomiast jak… skóra oraz wilgoć, która przywodzi na myśl mroczną, opuszczoną chatę nad jeziorem.

Każda świeczka kosztuje 48 dolarów. Producent zachęca, by zapalać świeczki podczas oglądania poszczególnych filmów, aby jeszcze bardziej wczuć się w atmosferę. A jako że czas spalania wynosi od 50 do 60 godzin, to jedna świeczka powinna wystarczyć na około 33 filmy.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Gwyneth Paltrow teraz sprzedaje świeczkę, która pachnie jak… jej orgazm
Scents of Normality, czyli świeczki o zapachu normalności

J.S., A24 FILMS