Polska pizzeria znalazła się w zestawieniu 50 najlepszych lokali z pizzą w Europie

Polska pizzeria znalazła się w zestawieniu 50 najlepszych lokali z pizzą w Europie

Warszawska Ave Pizza znalazła się w rankingu 50 najlepszych pizzerii w Europie. Restauracja powtórzyła tym samym swój ubiegłoroczny sukces.

Ranking „Top 50 Pizza” już od czterech lat wskazuje kilkadziesiąt najlepszych pizzerii na wszystkich kontynentach. Kuratorami zestawienia są Barbara Guerra z Le Strade della Mozzarella, sommelier Albert Sapere oraz Luciano Pignataro, założyciel znanego bloga o jedzeniu i winie LucianoPignataro.it.

W rankingu brane są pod uwagę przede wszystkim jakość produktów, smak pizzy, czystość lokalu, w którym podawana jest potrawa, szybkość obsługi oraz czas oczekiwania na danie. Na tej podstawie trójka jurorów wybiera ich zdaniem najlepsze pizzerie.

W tegorocznym zestawieniu najlepszych lokali z pizzą w Europie znalazła się warszawska restauracja Ave Pizza. Co ciekawe, lokal po raz pierwszy pojawił się w rankingu już w 2019 roku i zajął 42. miejsce. W tym roku restauracja zajęła 49. pozycję, co i tak jest świetnym wynikiem, bo jurorzy brali pod uwagę wszystkie pizzerie krajów europejskich!

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Jadalne złoto, kawior i foie gras – tak wygląda najdroższa pizza na świecie
W Nowym Jorku otwiera się muzeum pizzy

J.S., AVE PIZZERIA